En iyi Aamir Khan Filmleri

Hint sinemasının kralı Aamir Khan sevenler için, mutlaka izlenmesi gereken IMDB’de yüksek puana puana sahip en iyi Aamir Khan filmleri

Aamir Khan kimdir?

4 Mart 1965 yılında Hindistan’ın Maharaştra eyaletinin başkenti olan Mumbai ya da Türkçe ismiyle bilinen adıyla Bombay’da, Mumbai Bandra Holy Aile Hastanesi’nde Müslüman bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.İslam dinine inanan Aamir Khan, dünyanın en ünlü Hintli oyuncularından biridir. Aamir Khan oyunculuğunun yanı sıra yapımcı ve yönetmendir.

İşte Aamir Khan’ın başrolünde olduğu en iyi filmler.

Dangal

IMDB 8.0 üzeri en iyi 11 Aamir Khan Filmi

IMDB Puanı:  8.6

Yönetmen:  Nitesh Tiwari

Senaryo:  Nitesh Tiwari

Yapımcı: Aamir Khan,  Kiran Rao

Oyuncular : Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh

IMDB 8.0 üzeri en iyi 11 Aamir Khan Filmi listemizin ilk sırasında yer alan, Aamir Khan’ın yapımcılığını yapıp başrolünde yer aldığı Dangal, eski bir güreşçi olan Mahavir Singh Phogat ile türlü zorluklara rağmen güreş eğitimi verdiği kızlarının hikâyesini anlatıyor.

Mahavir Singh Phogat (Aamir Khan), Haryana’daki bir köy olan Balali’de yaşayan eski bir amatör güreşçidir. Gençliğinde babasının baskıları sonucunda sporu bırakmak zorunda kalsa da içindeki güreş aşkı devam etmektedir ve ileride doğacak oğlunu şampiyon yapmak için kendine söz verir, ancak erkek çocuk sahibi olmak yerine dört kız çocuğunun babası olur.

Bunun üzerine hayalini gerçekleştirmek için İki küçük kızına da güreş öğretmeye karar verir. İki kız, Babita Kumari ve Geeta Phogat, çocukluklarından başlayarak güreş eğitimi alarak büyürler. Büyüdüklerinde iki kız da güreşte iddialı isimler olmuştur. Geeta Phogat 2010 Commonwealth Oyunları’nda altın madalya kazanarak güreşte bu dalda ödül kazanan ilk kadın güreşçi olurken, kız kardeşi Babita da gümüş madalyayı alır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu