Nedir, Nasıl Yapılır

Abone Olunan Yotube Kanalına Yeni Video Eklenince Bildirim Alma

Abone Olunan Yotube Kanalına Yeni Video Eklenince Bildirim Alma nasıl yapılır ? Bir YouTube kanalı yeni bir video yüklediğinde nasıl bildirim alınır?

YouTube bildirimleri sayesinde en sevdiğiniz kanallarda yeni videolar ve güncellemeler olup olmadığı ve diğer içeriklerle ilgili bilgi alabilirsiniz. YouTube’da aldığınız bildirimlerin kontrolü sizdedir. Bildirimlerinizi ayarlamak ya da tamamen kapatmak için aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz

Abone Olunan Yotube Kanalına Yeni Video Eklenince Bildirim Alma

YouTube’daki bir kanala abone olsanız bile, yeni bir video yüklendiğini göremeyebilirsiniz.

YouTube bildirimleri sayesinde, favori kanallarınızın yüklediği bir videoyu asla kaçırmamayı garantiye alabilmeniz mümkün.

Abone Olunan Yotube Kanalına Yeni Video Eklenince Bildirim Alma

YouTube bildirimlerinin tek tek kanallar için ayarlanması oldukça kolay. İstediğiniz kanala gidin ve sağ üst köşedeki abone sayısının yanında bulunan çan butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra, ilgili kanal için bildirimleri etkinleştirmeye izin vermeniz gerekiyor.

Abone Olunan Yotube Kanalına Yeni Video Eklenince Bildirim Alma

Bunun dışında, YouTube ayarlarında Kanal Abonelikleri bölümünden de ister e-posta ile isterseniz de push bildirimlerle bildirim almayı seçebiliyorsunuz. Bu ayarları yönetmek için; YouTube Ayarları > Bildirimler > Kanal Abonelikleri adımlarını izleyin ve Aboneliklerle ilgili haberleri şu yolla bildir: bölümünün hemen yanındaki açılır menüden Yalnızca Push, Yalnızca e-posta ya da Push ve e-posta seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Bu yöntemi uyguladıktan sonra, ne yazık ki bildirimleri hangi kanallarda etkinleştirdiğinizi görmenin yolu bulunmuyor. Fikrinizi değiştirdiğinizde, bildirimleri devre dışı bırakmak için ilgili kanala geri dönmeniz gerekecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu