Ajanlık ve Casusluk ilgili En iyi 10 Yabancı Dizi

Ajanlık ve Casusluk ilgili En iyi 10 Yabancı Dizi

Ajanlık ve casusluk denince akla gelen 10 müthiş yabancı dizi ve en güzel yabancı casusluk dizilerini sizlerle paylaşıyoruz. Yabancı dizi severler için muhteşem öneriler ve yabancı diziler oyuncu kadrosu hakkında bilgi de yazımızın detayında olacak .  İşte Ajanlık ve Casusluk ilgili En iyi 10 Yabancı Dizi

Ajan ve Casusluk filmleri denince aklımıza önemli haber alma ve istihbarat teşkilatlarının isimleri gelmektedir. Dünyada özellikle Hollywood ve İngiliz filmlerinin etkili olmasının sonucu CIA, KGB, MI6 ve Mossad gibi istihbarat örgütlerinin isimlerini daha çok duymaktayız.

 

Ajanlık ve Casusluk ilgili En iyi 10 Yabancı Dizi

1 – Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.

Bir Joss Whedon yapımı olan Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.; 2013 yılında başlayan bir casusluk dizisi. Clark Gregg, Ming-Na Wenn gibi isimlerin başrollerde oynadığı dizi; Enforcement and Logistics Division isimli çok gizli devlet örgütünün maceralarını konu alıyor.

2 – The Night Manager

The Night Manager

Casusluk ve dram türündeki dizi The Night Manager; Tom Hiddleston, Hugh Laurie ve Olivia Colman başrolleri paylaşıyor. The Night Manager; John le Carré’nin aynı adlı kitabından uyarlanmış.

3 – Quantico

Quantico

Joshua Safran yapımı olan dizi; casusluk ve gerilim türünde ilk akla gelen yabancı dizilerden. Quantico’da yetişen FBI ajanlarının eğitimlerini ve hayatlarını konu alan dizinin başrollerinde Priyanka Chopra, Aunjanue Ellis ve Jake McLaughlin yer alıyor.

4 – Görevimiz Tehlike

Görevimiz Tehlike

Bruce Geller yapımı olan dizi; başrolünde Peter Graves oynuyor. 1966 yılından 1973 yılına kadar CBS kanalında gösterilen dizi, dünya tarihinin en bilindik serilerinden birisi olmuş ve herkesin ilgiyle izlediği bir tv şovuna dönüşmüştür.

5 – 24

24

Joel Surnow ve Robert Cochran tarafından yapılan dizi 24; her bölüm gerçek zamanda bir saati işliyor. Dizi toplamda 68 emmy ödülüne aday gösterildi.

6 – Chuck

Chuck

Zachary Levi, Yvonne Strahovski gibi isimlerin oynadığı dizi Chuck; Chuck Bartowski’nin mecburen başladığı ajancılık oyununu devam ediyor. The O.C.’nin yaratıcısı Josh Schwartz imzası olan dizi casusluk denince ilk akla gelenlerden.

7 – Marvel’s Agent Carter

Marvel’s Agent Carter

Hayatının aşkını kaybettikten sonra bekar bir kadın olarak yaşayan genç ve güzel ajan Peggy Carter’ın hikayesini anlatan dizi; Marvel evreninde geçiyor.

8 – The Prisoner

The Prisoner

2009 yılında yayın hayatına başlayan dizi; bilim kurgu ve casusluk alanında çok iyi. Jim Caviezel ve Ian McKellen gibi isimlerin dizide başrolü paylaştığı dizide; aynı zamanda Hayley Atwell gibi isimler oynuyor.

9 – Turn

Turn

Alexander Rose’un Washington Spies isimli romanından uyarlanan dizi;  The Culper Ring isimli grubun casuslar birliği haline gelmesini anlatıyor.

10Strike BackStrike Back

Sullivan Stapleton ve Philip Winchester gibi isimlerin oynaadığı dizi; casusluk türündeki güzel yabancı dizilerden.

Yorum Yap