Bilgisayar

Ana Sayfa Virüsü Kaldırma Adwcleaner

Internet Explorer, Chrome, Firefox gibi tarayıcılara bulaşan Ana Sayfa Virüsü Kaldırma Adwcleaner yazılımı ile oldukça kolay yapılan bir işlemdir.

Ana sayfa virüsü yani ana sayfanızın otomatik değişmesi yüüznden bilgisayarınızdaki tarayıcıda açılış sayfası değişmiyor olabilir.  Tarayıcı ana sayfası kilitlendi ve değişmiyor ise başlangıç sayfası virüs temizleme için Adwcleaner yazılımını kullanabilirsiniz.

AdwCleaner Nedir?

AdwCleaner, bilgisayarınıza siz farkında olmadan yüklenen, istenmeyen yazılımları kaldırmak için kullanabileceğiniz,  Malware,  Toolbar gibi zararlıları temizleyen ücretsiz bir yazılımdır.

AdwCleaner hedefindeki yazılımlar, genelde sizin internetten indirdiğini ücretsiz yazılımlarla beraber indirilen ve siz farkında olmadan bilgisayarınıza yüklenen yazılımlardır.

Toolbar, Malware, Browser Hijacker yazılımlar, siz farkında olmadan kendilerini yüklerler, bunu sonucunda bilgisayarınız yavaşlar, istenmeyen reklam pencereleri açılır, Internet explorer, Chrome,Firefox gibi internet tarayıcılarının varsayılan arama moturu değişir, açılış sayfanız değişir.

Ana Sayfa Virüsü Kaldırma Adwcleaner ile nasıl yapılır?

AdwCleaner kullanımı son derece basittir. AdwCleaner içerisinde Scan ve Clean olarak iki buton bulunur.

Scan  bilgisayarınızdaki zararlı yazılımları arar, AdwCleaner taramayı tamamladığında Clean butonu ile zararlı  yazılım kaldırma işlemi tamamlanır.

Temizleme işlemine başlamadan önce AdwCleaner yazılımını buraya tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz. AdwCleaner yazılımını indirdiyseniz bilgisayarınızda çalışan tüm programları kapatarak aşağıda resimli olarak anlatılan adımları takip edebilirsiniz.

‘Tara’ butonuna basarak AdwCleaner Scan üzerinde temizleme işlemine başlıyoruz

Ana Sayfa Virüsü Kaldırma

AdwCleaner Scan tarayıcı zararlılarını aramaya başladı

Ana Sayfa Virüsü Kaldırma

Burada dikkat etmeniz gereken nokta program klasörü eğer ilk kırmızı okun gösterdiği ‘Servisler’ sekmesinde ise sizin diğer kırmızı okların gösterdiği Klasörler, Dosyalar, Registry sekmelerine tıklayarak sileceğimiz nesneleri belirliyoruz. ( Tümünü seçebilirsiniz )

Ana Sayfa Virüsü Kaldırma

Temizle’ butonuna basarak zararlıların temizlemesine başlıyoruz.

Ana Sayfa Virüsü Kaldırma

Açık kalan programlarımızı kapatıp ‘Tamam’ butonuna basıyoruz

Ana Sayfa Virüsü Kaldırma

Uyarı ve bilgilendirme penceresine ‘Tamam’ diyerek geçiyoruz

Ana Sayfa Virüsü Kaldırma

AdwCleaner Scan bilgisayarınızı Restart etmenizi istiyor ‘Tamam’ diyoruz

Ana Sayfa Virüsü Kaldırma

AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.


Reklam Virüsü Nedir, Reklam Virüsü nasıl çalışır, Reklam Virüsü nasıl bulaşır, Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir ?Hangi Reklam Virüsü temizleme programını kullanmalı ? Hepsi buradaki yazımızda.

İlgili Yazılar

2 yorum

siteniz çok düzenli ve doyurucu elinize sağlık

olayı resimlerle anlatmanız daha güzel olmuş tşk

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol