Android 8.0 Hangi Cihazlara Ne Zaman Gelecek?

Android 8.0 Hangi Cihazlara Ne Zaman Gelecek?

Android Oreo olarak isimlendirilen Android 8.0 Hangi Cihazlara Ne Zaman Gelecek? Android 8.0 alacak cihazlar hangileri ? LG, Sony, Motorola, HTC, Huawei ne zaman Android 8.0 alacak?

Bir çok önemli yenilikle gelen Android 8.0 güncellemesi şu anda test aşamasında. Eğer Android geliştiricisiyseniz buradaki yazımızdan Android’in yeni sürümü O’nun yayınlanan ilk geliştirici versiyonunu kurabilirsiniz. Android O’nun Geliştirici Sürümü Özellikleri’nede buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.

Android 8.0 güncellemesinin Ağustos ayında yayınlanması beklenmekte. İlk olarak Google Pixel ve Nexus cihazlara gelecek olan güncelleme takvimi şu şekilde.

# 21 Mart: Android O geliştiricisi ön izlemesi 1 (alfa)
# 17 Mayıs: Android O geliştirici ön izlemesi 2 (beta) – Android O beta programı başlatıldı
# 8 Haziran: Android O geliştirici ön izlemesi 3 (beta) – nihai API’lar ve resmi SDK
# Temmuz ortası: Android O geliştirici ön izlemesi 4 (final beta)
# Ağustos: Android 8.0 final sürümü

Android 8.0 Hangi Cihazlara Ne Zaman Gelecek?

Android 8.0 Hangi Cihazlara Ne Zaman Gelecek?

# Samsung Android 8.0 güncellemesi

Android O için şuan en çok konuşulan model Samsung cihazları oluyor. Samsung’un kullanıcısı oldukça fazla ve Android O için bekleyenlerin biraz daha beklemesinde fayda var. Samsung, güncelleme konusunda maalesef oldukça yavaş hareket ediyor. Geçtiğimiz yıl Nougat sistemi 143 gün sonra çıkmış Çin ve İngiltere’de çıkmıştı. Bu bakımdan yeni işletim sistemini 6 ay kadar beklemekte fayda var.

# LG Android 8.0 güncellemesi

LG, geçen sene Android Nougat’ı yayınlandıktan 3 ay gibi kısa bir süre sonra amiral gemisi cihazlarına yükletmeye başlamıştı. LG, Android 8.0 güncellemesini Google tarafından yayınlandıktan sonra iki buçuk ile üç ay arasında yine amiral gemisi cihazlarına verecektir. Yani Ekim yada Kasım 2017’de LG, Android Oreo güncellemesini dağıtmaya başlayabilir.

# Sony Android 8.0 güncellemesi

Sony Android 8.0 güncellemesinin resmi olarak piyasaya sürülmesini izleyen 4 ay içinde olacağını tahmin ediyoruz. Sony’nin Kasım yada Aralık ayında Android Oreo güncellemesini dağıtması bekleniyor.

# HTC Android 8.0 güncellemesi

HTC’nin Android 8.0 güncellemesini Aralık ve Ocak ayında dağıtmaya başlaması bekleniyor.

# Motorola Android 8.0 güncellemesi

Motorola Android 8.0 güncellemesinin Ekim yada Kasım ayında olması bekleniyor.

 

# Huawei Android 8.0 güncellemesi

Huaweinin Android 8.0 güncellemesini vereceği zamanı tahmin etmek zor. Ama yeni amiral gemisi Mate 10’un Android Oreo ile gelme ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?