Android 9.0 P nasıl indirilir ve yüklenir?

Android 9.0 P nasıl indirilir ve yüklenir?

Android işletim sisteminin 9.uncu sürümü Android 9.0 P nasıl indirilir ve yüklenir, Android 9.0 P destekli cihazlar hangileri yazımızda bulabilirsiniz.

Android 9.0 P Geliştirici sürümü şu anda sadece Google’ın kendi telefonları için kullanıma sunulmuş durumda. Android 9.0 P nasıl indirilir ve yüklenir anlatmaya başlamadan önce kısaca Android 9 P sürümünün özelliklerine kısaca bakalım.

Android 9.0 P Özellikleri

3 farklı çentikli ekran desteği sunan Google, telefonda kullanılan çentikbüyüklüğüne göre üreticilere bunlardan birisini seçme imkanı veriyor. Bu sayede işletim sistemi, çentik boyutları farklı olan Essential Phone, Asus Zenfone 5Z ve Huawei P20 Lite gibi telefonlara kendisini kolayca adapte edebiliyor.

Bildirim ekranında yapılan iki önemli yenilikten ilki görsellerle ilgili. Artık, size gelen fotoğraf ve emojileri, bildirim ekranından kolayca görüntüleyebileceksiniz. Bildirim ekranındaki diğer değişik sayesinde de mesajları kolayca yanıtlamak mümkün olacak.

Uzun zamandır telefon görüşmelerini geri çevirirken kullanılan hazır mesajlar, artık mesaj gönderirken de kullanılabilecek. Android P’nin tüm özelliklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Android 9.0 P destekleyen Cihazlar

Şu anda sadece Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL’a indirilebilen Android P, kısa süre sonra diğer Google telefonları için de kullanıma sunulacak.

Android 9.0 P nasıl indirilir ve yüklenir?

Google tarafından indirilmesi tavsiye edilmeyen ancak yine de indirmek isteyenler için kullanıma sunula Android 9.0 P beta sürümünü indirmek kullanıcılara Pixel cihazlarının modellerine göre, dosyalarını indirip telefonunuzu güncelleyebilirsiniz.

OTA İmaj Dosyası
Google Pixel OPM1.171019.021 –> PPP1  PPP1
Google Pixel XL OPM1.171019.021 –> PPP1  PPP1
Google Pixel 2 OPM1.171019.021 –> PPP1  PPP1
Google Pixel 2 XL OPM1.171019.021 –> PPP1  PPP1
Yorum Yap

Yorum Yap