Android Akıllı Telefonu Yedeklemek

Android Akıllı Telefonu Yedeklemek

Android Akıllı Telefonu Yedeklemek

Android akıllı telefonu yedeklemek için ne yapabileceğinizi biliyor musunuz? Bilmiyorsanız bu küçük rehberimizi seveceğinizi düşünüyoruz. Bir akıllı telefon her zaman için bir telefondan daha fazlasını ifade ediyor. Akıllı telefonlarımızda çeşitli bilgiler, dosyalar ve verileri çeşitli şekillerde saklıyor ve taşıyoruz. Çoğu durumda verilerimizin güvenliği konusunda çok endişeli olmasak da onları kaybettiğimizde ne kadar önemli olduklarını acı şekilde fark ediyoruz.

Cihazlarımızdaki bilgilerimizi düzenli olarak yedekleme işlemini genellikle göz ardı ederiz, aslında bir kez konfigüre ettikten sonra aynı işlemle uğraşmamız dahi gerekmiyor. Verileri yedekleme işlemi bazı durumlarda elle, klasik şekilde halledilebileceği gibi üçüncü parti bir uygulama ile işler hayli kolaylaşıyor. Google Play uygulama mağazasında bu işin altında kalkabilecek ücretli ve ücretsiz çok sayıda uygulama mevcut. Bu yazımızda MyBackup uygulamasını ele alacağız.

Uygulamanın çeşitli versiyonları var, biz burada ücretsiz sürümü kullandık. Kolay kullanılabilen ve sezgisel bir arayüze sahip olan uygulama verileri yedekleme, geri yükleme, görüntüleme ve uygulamalar, medya ve verileri zamanlama işlevleri sunuyor. MyBackup uygulaması ile bir Android akıllı telefonu yedeklemek oldukça kolay.

Android Akıllı Telefonu Yedeklemek

Yedekler yalnızca çıkarılabilir SD kart veya çevrimiçi kurulabiliyor. Online ortamda yalnızca 2 MB sağlanmakta. Daha fazla alan için kullanıcıların uygulamanın Pro versiyonuna yükseltme yapılması isteniyor. MyBackup uygulaması çalıştırıldığında her defasında ilişkili kurulum ekranı beliriyor

Android-Akıllı-Telefonu-Yedeklemek-1

Uygulama arayüzünde parola ve e-posta adresi bilgilerinizi girdikten sonra “OK” butonuna dokunun ve bu bilgilerinizi kullanarak uygulamada oturum açın. Bu parolanın ayarlanmasını ve hesap kurulum işleminin tamamlanmasını sağlayacak. www.rerware.com adresinden web arayüzünde oturum açabilirsiniz.

Android-Akıllı-Telefonu-Yedeklemek-2

İşlemi başlatmak için “Backup” seçeneğine dokunun. “Applications & Media” butonunu seçerek uygulama veya medyalarınızı yedekleyebilirsiniz, ya da “Data” seçeneğiyle bilgilerinizi yedekleme şansınız var. Sonraki aşamada yedekleme konumunu seçmeniz gerekecek. Yerel depolamayı ya da online’ı seçin.

Android-Akıllı-Telefonu-Yedeklemek-3

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.