Android cihazınıza bluetooth kulaklıklığınızı veya hoparlörünüzü nasıl bağlarsınız?

Telefonunuzun veya tabletinizin üzerinde gelen hoparlörler , ne kadar iyi olursa olsunlar büyük boy bir müzik seti ya da daha iyi bir müzik deneyimi sunan kaliteli kulaklıklarla kıyaslanamazlar. Bluetooth teknolojisi sayesinde artık telefonunuza dışarıdan bir kulaklık veya hoparlör bağlayabiliyorsunuz.

Android cihazınıza bluetooth kulaklıklığınızı veya hoparlörünüzü nasıl bağlarsınız

Aşağıda bluetooth desteği olan kulaklıklarınızı veya hoparlörlerinizi Android cihazınıza nasıl bağlayacağınızı anlatacağız. Ancak , her cihazın ayrı bir çalışma prensibi olduğu için başlamadan önce kulaklık veya hoparlörlerinizle birlikte gelen kullanım kılavunuzu okumanızda fayda var. Bağlantı bir kere sağlandığı zaman diğer bağlantılarda , harici ses aygıtınız otomatik olarak algılanacaktır.

Android Bluetooth Ayarları

Genelde , Bluetooth ayarlarına girmenin en hızlı yolu telefonunuzun kaydırılabilir menüsünden hızlı erişim ile olur. Bluetooth simgesine tıkladığınızda bluetooth açık/kapalı konuma gelecektir fakat aşağı doğru kaydırdığınız zaman bağlı olduğunuz cihazları ya da cihaz ekleme seçeneğini görürsünüz.

androidtekn-bluetooth-unut

Ayarlar -> Bluetooth yolunu izleyerek bluetooth menüsüne ulaşın ve burada daha önce eşleştirilmiş olan cihazların bir listesini göreceksiniz.

Sağ üst köşedeki 3 tane alt alta duran noktaya tıklayarak daha önce eşleştirilmiş cihazların ismini değiştirebilir veya unutabilirsiniz. Bluetooth bağlantısı olan fakat henüz eşlenmemiş donanımlar kullanılabilir cihazlar altında görünecektir.

Yeni Cihaz Ekleme

Bilgisayar gibi bazı cihazlar Bluetooth sinyaliyle yayın yapabilir ta ki siz sinyali kesene kadar. Diğer cihazlar ise (daha çok kulaklık gibi) bağlantı sağlanmadan önce bazı özel yöntemlerle sinyali yakalarlar. Bluetooth , veri transferinden tutun da müzik dinlemeye kadar birçok alanda kullanılmıştır ve kullanılmaya devam ediyor. Bluetooth sayesinde kulaklık veya hoparlörünüz , sinyalleri artık bluetooth üzerinden alıp veriyor hale geliyor diyebiliriz.

anroidtekno-bluetooth-ayarlari

Bağlanmak istediğiniz kulaklık ya da hoparlörünüzü hemen(birkaç yeniledikten sonra) göremediyseniz  , kullanma kılavuzuna başvurmanız gerekebilir.(Muhtemelen bir yerinde açma/kapama butonu ile gerekli moda getirmeniz gerekiyordur.)

1 2Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu