Android Cihazınızın Pilini Kalibre Edin [RECOVERY]

Android Cihazınızın Pilini Kalibre Edin [RECOVERY]

Pil sorunu günümüz sorunlarından en büyüğü. Bu sorunu çözmek için çeşitli programlar kullanırız fakat hiç bir işe yaramaz daha da fazla pil harcarız. Batarya kalibrasyonu yaparak pilimizi daha verimli hale getirebiliriz. Burada anlatılan işlemleri yapmak için cihazınızda custom recovery yüklü olması gerekiyor. Her custom recovery ile olmuyor, cihazınızda CWM Recovery olması gerekiyor. Eğer yüklü değilse burada anlatılan işlemleri yapamazsınız, çünkü tüm işlemler CWM recovery üzerinden yapılacak.

Android Cihazınızın Pilini Kalibre Edin [RECOVERY]

Kalibrasyon Nedir?
Kalibrasyon kalibre etmek,  iyileştirmek demektir. Cihazın şarj konusunda daha doğru değerler göstermesini sağlayarak cihaz bataryasının gerçeğinden daha erken boşaldığını fark ediyorsa, bu durumu otomatik olarak düzenleyecek ve bataryanın günlük kullanım ömrünü uzatacaktır.

DİKKAT! BURADAN SONRA ANLATILAN İŞLEMLERDEN VE BU İŞLEMLERDEN DOĞACAK SORUNLARDAN TECHNORA.NET SORUMLU DEĞİLDİR, SORUMLU TUTULAMAZ.

İşlemler:
1. İlk olarak telefonunuzun şarjını tamamen bitirin.

2. Cihazı kapatın ve kapalı olarak pilinizi %100 doldurun.

3. Pil tamamen dolduktan sonra cihazı açmayın şarjdan çekin.

4. Cihazı Recovery moda alın. (Açılış telefona göre değişir. Standartı Ses kısma + Home + Güç tuşlarına basılıp açılır, eğer açılmazsa forumlara bakın.)

5. CWM recovery’e girdikten sonra Advanced sekmesine gidin. Oradan wipe battary stats seçeneğine basın ve yes wipe battary stats yapın. (Menüde dolaşma işlemini yapmak için ses kısma ve ses açma tuşlarını kullanın. Seçmek içinse güç tuşu.)

6. İşlemler bitince Battary Stats Wiped yazacaktır. Bu yazı çıktıktan sonra Go Back seçeneği ile CWM recovery’nin ana menüsüne gidin ve telefonu Power Off seçeneği ile kapatın.

7. Telefonu açmadan tekrar şarja takın ve %100 olunca telefonu açın.

Artık piliniz kalibre olmuştur. Tüm işlemleri sorunsuz yaptıysanız. Pilinizde gözle görülür bir performans olacaktır. Eğer sorunuz varsa yorum yazarak belirtin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.