Android Cihazlar İçin Simülasyon Oyunları

Android Cihazlar İçin Simülasyon Oyunları

Bu yazımızda Android Cihazlar İçin Simülasyon Oyunları arasında en başarılıları sunacağız. Simülasyon oyunları, dünyanın her yerinde, her yaştan insanlar tarafından çok sevilerek tercih edilen tarzlardan bir tanesi.

Simulasyon oyunları, gerçek hayatta gerçekten yapılan bazı işlerin bilgisayar ortamına aktarılıp oyun haline getirilmesi şeklindeki oyunlardır. Bu oyunların amacı, bir durumun kontrolünü ele alarak tıpkı gerçek hayattaymış gibi kararlar vermek ve buna göre ilerlemektir. Dolayısı ile bu oyunlarda fantastik öğeler barınmadığı gibi, gerçek hayata aykırı karakterler de pek fazla görülmez.

Android Cihazlar İçin Simülasyon Oyunları

Bilgisayara kurularak oynanan yüksek grafik özellikleri bulunan simulasyon oyunları olduğu gibi daha basit grafiklerle internet ortamında oynanabilen simulasyon oyunları da vardır.

Grafiklerin başarısı uçuş simulasyonları gibi ortamın önemli olduğu oyunlarda önemli iken tarayıcı oyunlarında ön plana çıkan işin kendisidir.

Bunlarada bakabilirsiniz : Android Cihazlar İçin En İyi Uçak Oyunları  Android Cihazlar İçin Bilim-Kurgu Oyunları

Şehir ve Çiftlik Kurma Simülasyonları

Farming Simulator

İlk çiftlik kurma simülasyon oyunu olan Farming Simulator gerçek anlamda bir oyun olmaktan çok simülasyon diyebileceğimiz türde bir uygulama. Bu uygulama ile şehir hayatından kaçmanın tadını çıkarabileceksiniz.

farming-simulator

Oyunda gerçek anlamda tarla sürme gibi çiftlik faaliyetleri yapıyorsunuz. Bunun için kullanabileceğiniz biçerdöver gibi aletler bulunuyor. Bunlar da oyunu daha gerçekçi ve etkileyici kılıyor.

Bununla birlikte oyunda zaman kavramı bulunuyor olması da oyunu daha gerçekçi kılıyor diyebilirim.

Farming Simulator 18
Farming Simulator 18
Developer: GIANTS Software
Price: ₺10,99

Farmville 2

Çiftlik kurma simülasyonu deyince akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi de Farmville‘dir sanırım. Zynga tarafından öncelikle Facebook için geliştirilen bu oyunun ikincisi de Android cihazlarda çok sevilerek oynanıyor.

farmville-2

Ilk oyun ile kıyaslandığında gayet gelişmiş grafiklere sahip olan oyunda temel amaç çiftliğiniz kurmak ve çiftlik koopereatifine katılmak. Ardından ekinlerinizi biçiyor, hayvancılığınızı geliştiriyor, ürettiğiniz ürünleri satarak para kazanıyor ve kazandığınız parayı yine çiftliğinizi geliştirmeye harcıyorsunuz.

Ayrıca oyun çiftliğinizi kişiselleştirebilmeniz için pek çok seçenek sunuyor. Çiçeklerden ağaçlara, süslerden farklı bahçe ekipmanlarına kadar pek çok şeyle çiftliğinizi zenginleştirebiliyorsunuz. Pek çok keşfedilecek öğe oyunda sizleri bekliyor.

FarmVille 2: Köy Kaçamağı
FarmVille 2: Köy Kaçamağı
Developer: Zynga
Price: Free

Hay Day

Bir diğer çiftlik oyunu deyince akla gelen oyun, benim de favorim olan Hay Day. Hay Day öncelikle iOS cihazlar için piyasaya sürülmüştü, fakat artık Android sahipleri de bu oyunu indirip oynayabilmekte.

hay-day

Oyunu tamamen ücretsiz olarak indirip ardından oyun içi satın almadan eşyalar satın alabilirsiniz. Tavuk, domuz, inek ve koyun yetiştirebileceğiniz oyunda tarlalarınızda kendi mahsüllerinizi yetiştirip satabilirsiniz de.

Ayrıca sosyal medya araçları ile bağlanıp arkadaşlarınızla ticaret bile yapabileceğiniz oyunun grafikleri gerçekten etkileyici. Bunun yanında canlı ve renkli animasyonlarla sesler de oyunda sizi bekliyor.

Hay Day
Hay Day
Developer: Supercell
Price: Free

Megapolis

10 milyondan fazla kullanıcının indirip oynadığı Megapolis oyunu da çok popüler şehir kurma oyunlarından bir tanesi. Oyunda amacınız sıfırdan başlayarak kendi şehrinizi kurmak. Bunun için de elinizdeki parayı doğru harcamalısınız.

megapolis

Gerçekçi grafikler ve ince düşünülmüş her detayıyla başarılı olduğunu gösteren oyun, kendi kategorisindeki en iyiler arasında diyebilirim.

Oyunda ulaşım için havaalanı, demiryolu, karayolu yapmalı, madencilik çalışmaları gerçekleştirmeli, enerji ihtiyacı için gerekli santralleri kurmalı ve size verilen görevleri yerine getirmelisiniz.

Megapolis
Megapolis
Price: Free

My Country

My Country de Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz başarılı şehir kurma oyunlarından bir tanesi. Bu tarzı seviyor ve alternatif bir oyun arıyorsanız, ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu oyunu denemelisiniz.

my-country

Bu oyunda da kendi şehrinizi en baştan kurmalı ve onu en iyi şekilde yönetmelisiniz. Evler inşa etmeli, fabrikalar kurmalı, ulaşım için gerekli önlemleri almalısınız. Daha sonra da size verilen görevleri yerine getirmelisiniz.

Oyunun grafikleri de yine çok başarılı ve kaliteli olduğunu söylemek mümkün. Yine oyun içi satın alma ile oyununuzu hızlandırma şansınız da var.

2020: My Country
2020: My Country
Developer: Game Insight
Price: Free

The Sims FreePlay

Tabi ki şehir kurma simülasyonu dediğimiz zaman The Sims oyununu söylemeden geçmek olmaz. Neredeyse on yıllık bir geçmişi olan The Sims, eskiden bilgisayarlarımızda severek oynadığımız bir oyundu. Artık Android cihazlarımızda da oynayabiliyoruz.

the-simsfree

The Sims, size sanal dünyada kim olmak isterseniz onu olma imkanı tanıyor. Kendi karakterlerinizi yaratıyor, onların nasıl görüneceğine, kimlerle arkadaşlık edeceğine, hangi mesleği yapacağına, hobilerine siz karar veriyorsunuz.

Ayrıca hayallerinizdeki evi inşa ediyor, evinizi istediğiniz gibi dekore edebiliyorsunuz Bu arada da size verilen görevleri yerine getirerek yaşam puanları kazanabiliyor, bunları da istediğiniz eşyaları almak için harcayabiliyorsunuz.

The Sims FreePlay
The Sims FreePlay
Developer: ELECTRONIC ARTS
Price: Free

İş Kurma ve Yönetme Simülasyonları

Bistro Cook

Özellikle yemek yapmayı sevenlerin beğeneceği bir oyun olan Bistro Cook, tam anlamıyla bir yemek pişirme simülasyonu. Gerçek yiyeceklerle yemek pişirmeniz ve servis yapmanız gereken bir oyun olan Bistro Cook çok da eğlenceli.

bistro-cook

5 milyondan fazla indirilmiş olan Bistro Cook oyununda amacınız küçük restoranınızı yönetmek. Bunun için gelen müşterilerin verdikleri siparişleri pişirip servis etmeniz gerekiyor. Bunu hızlı bir şekilde yapmalısınız, çünkü yemekleriniz yanabiliyor.

Oyunda iki mod bulunuyor. Rahat modda 3 level var ve amacınız sadece yemeği pişirip servis etmekken, macera modunda aynı zamanda gerekli aletleri satın alıp mutfağınızı da geliştirmeniz de gerekiyor.

Bistro Cook
Bistro Cook
Developer: OOO Record
Price: Free

Game Dev Story

Teknoloji severlerin bayılacağını düşündüğüm bir diğer iş kurup yönetme simülasyonu da Game Dev Story. Orijinal hikayesi, eğlenceli oyun tarzı ve retro stil grafikleri ile dikkat çeken bir oyun olan Game Dev Story paralı olsa da bence bu paraya değer.

game-dev-story

Oyunda amacınız kendi oyun şirketinizi kurup yönetmek. Bunun için yetenekli insanları işe almanız ve onların geliştirmeniz gerekiyor. Daha sonra geliştirmek istediğiniz oyunun detaylarını seçiyor ve işe atılıyorsunuz.

Oyunda bazı görevler var ve bunları tamamlamanız da gerekiyor. Oyununuzu en iyi şekilde tasarlamalısınız ki başarılı olsun ve şirketiniz büyüsün.

Game Dev Story
Game Dev Story
Price: ₺9,39

Theme Park

Theme Park, EA Mobile tarafından geliştirilmiş bir simülasyon oyunu. Yine diğerlerinden farklı ve orijinal bir hikayeye sahip olan oyunda kendi lunaparkınızı kurup yönetmeniz gerekiyor.

theme-park

Amacınız lunaparkanızı geliştirmek, oyuncaklar kurmak ve dünyadaki en güzel lunaparka sahip olmak. Size verilen görevleri yerine getirmeniz gerekiyor ve bu da oyunu sıkıcılıktan kurtarıyor.

3D grafikleri ile öne çıkan oyunda çalışanları işe almalı, insanları parka çekmek için alışveriş merkezi gibi çeşitli şeyler inşa etmeli ve lunaparkınızı büyütmeye çalışmalısınız.

The app was not found in the store. :-(

Trafik ve Araç Sürme Simülasyonları

City Bus Driving 3D

Bir diğer kategori olan araç sürme kategorisindeki en iyilerden birisi olan City Bus Driving 3D, gerçekçi ve etkileyici grafikleri, 1 milyondan fazla indirilme ve oyun motoru ile öne çıkmayı başarıyor.

city-bus-driving

Oyunda büyük bir şehirde otobüs şöförlüğü yapıyorsunuz. Ve bir otobüs şöförü ne yapması gerekiyorsa siz de onları yapıyorsunuz. Yolcuları duraktan alıp, diğer durağa zamanında varmanız gerekiyor.

Gerçekçi bir simülasyon olduğu için de çevrenizdeki şeylere dikkat etmeniz, kaza yapmamanız gerekiyor. Her bölümde oyunun zorluğu da artıyor böylece kendinizi daha iyi geliştirebiliyorsunuz.

City Bus Driving 3D
City Bus Driving 3D
Developer: Clickstech
Price: Free

Dr. Driving

Dr. Driving, yarış oyunlarıyla simülasyon tarzını bir arada başarılı bir şekilde sunmayı başaran bir oyun. 10 milyondan fazla indirilmiş olan bu oyunda amacınız size verilen görevleri yerine getirmek.

dr-driving

Oyunda Speed, Speed Parking, Highway, Drift, Fuel Efficiency ve VIP Es—cort olmak üzere 6 farklı bölüm var ve aracınızı hızlı bir şekilde sürerek para kazanmanız gerekiyor.

Ekrandaki direksiyon, fren, gaz pedalı ve dikiz aynaları ile geçrekçi bir sürüş keyfi yaşamanıza olanak tanıyan uygulamaya Facebook hesabınızla giriş yaparak 100 altın kazanabilir ve bununla arabanızı satın alabilirsiniz.

Dr. Driving
Dr. Driving
Developer: SUD Inc.
Price: Free

Motorbike Driving

Motor kullanmayı ve motora binmeyi seviyorsanız fakat gerçek hayatta cesaret edemiyorsanız, önce simülasyonu ile başlayabilirsiniz. Gerçekçi bir simülasyon olan Motorbike Driving çok da eğlenceli.

motorbike-driving

3D grafikleri ve gerçekçi tarzıyla benzerlerinden ayrılan oyunda ister normal bir şekilde yolda motor kullanabilir isterseniz de tehlikeli hareketlerle motor kullanmanın heyecanına varabilirsiniz.

Gerçekçi bir fizik motoruna sahip olan oyun gerçekçi seslerle süslenmiş. Siz de motor kullanmayı ve simülasyon oyunlarını seviyorsanız, denemelisiniz.

Motorbike Driving Simulator 3D
Motorbike Driving Simulator 3D

TrafficVille

TrafficVille, bu kategorideki en farklı tarza sahip olan oyun diyebilirim. Çünkü bu oyunda bir araç sürmek ve onu kontrol etmek yerine, trafik ışıklarını, dolayısıyla da trafiği kontrol ediyorsunuz.

trafficville

Oyunda trafiği ne kadar iyi kontrol ederseniz liderlik listelerinde o kadar yükseliyorsunuz. İlk bir kaç bölüm kolay başlıyor fakat gitgide oyun zorlaşıyor ve hızlanıyor.

Oyunda araçların birbirleriyle kaza yapmalarını engellemeniz gerekiyor. 6 trafik ışığının bulunduğu oyunda gündüz ve gece olmak üzere iki mod bulunuyor. Yine hava durumunu kontrol etme şansına da sahipsiniz.

TrafficVille 3D
TrafficVille 3D
Developer: Fan Studio
Price: Free

Train Sim

Train Sim, eğlenceli bir tren sürme simülasyon oyunu. Gerçekçi grafiklere ve oyun yapısına sahip olan oyun gerçek anlamda bir simülasyon. Bu simülasyon oyununu trenleri seven herkesin beğeneceğini düşünüyorum.

train-sim

Oyunda tarihi ve modern olmak üzere pek çok trenin 3D modellerini bulabilirsiniz. Böylece favori trenlerinizi kontrol edebilir, onlarla oynayabilirsiniz.

Oyunda isterseniz yolcuları istasyondan istasyona taşıyabilir veya şehirler arası yük taşıyıcılığı  yapabilirsiniz. 38 tren tipi, 24 vagon tipi ve 7 farklı mekanın olduğu oyunda raydan çıkma durumu bile olabiliyor.

Train Sim
Train Sim
Developer: 3583 Bytes
Price: Free

Uçak Simülasyonları

Air Navy Fighters Lite

Air Navy Fighters Lite, oyunun ücretsiz versiyonu olsa da, heyecanlı anlar yaşamanızı sağlayacak. Oyun savaş tarzıyla simülasyonu başarılı bir şekilde bir araya getirmiş. Detaylı grafikleri ile öne çıkan oyun simülasyon oyunlarının başarılı yapımcısı RORTOS tarafından geliştirilmiş.

air-navy-fighters-lite

Oyunda ister uçağınıza atlayıp çeşitli görevleri yerine getirebiliyor, isterseniz de savaşa gidebiliyorsunuz. Düşman füzelerinden kaçmalı, radara girmeden ilerlemeli, düşmanlara saldırmalı ve helikopterleri vurmalısınız.

Oyunda farklı hava şartları ve gündüz gece modları da bulunuyor. Yine oyun kendine özgü senaryo oluşturma şansını da oyunculara tanıyor.

Air Navy Fighters Lite
Air Navy Fighters Lite
Developer: RORTOS
Price: Free
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?