Android Desen kilidi şifre kırma resimli anlatım

Android Desen kilidi şifre kırma resimli anlatım

Desen kilidini unuttum, desen kilitini açamıyorum diyenler için Android Desen kilidi şifre kırma nasıl yapılır yazımızda anlatacağız.

Android cihazınızda bulunan kilit ekranının desenini yada şifresini unuttuysanız hemen panik olmanız gerek yok. Android ekran deseni kırmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır.

Kilit ekranında yer alan desen  yada şifreyi Android cihazımın güvenliği için kullanmaktayız. Telefon kilidi, telefonun, sizin haricinizde bir başka kişinin eline geçmesi halinde, telefonda bulunan size özel resim, mesaj, ya da diğer içeriklere, o kişinin ulaşımını engeller.

Android Desen kilidi şifre kırma nasıl yapılır?

Dilerseniz artık  telefon kilidini unutmanız halinde yapacaklarınıza geçelim.

Android Desen kilidi şifre kırma nasıl yapılır?

Android desen kilidi şifre kırmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır.

Android Device Manager Kullanarak Desen kilidini sıfırlama

Android Device Manager hizmeti Android cihazınızın kontrolünü telefon ya da tabletiniz sizde değilken uzaktan kontrol edebilmenize olanak sağlamaktadır. Android Device Manager  ile Android cihazı kilitleme, telefonun nerede olduğunu bulma ve telefon içerisinde ki verileri silme gibi bir çok işlem yapabilirsiniz.

Cihazınızda kullandığınız Google kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte buraya tıklayarak

Android Device Manager  sayfasına giriş yapınız. Açılan sayfadaki Kilitle butonuna basarak cihazınızın şifresini sıfırlayabilmeniz mümkün. Kilitle butonuna tıkladığınızda kilit ekranınız, bir şifre kilidiyle değiştirilecektir.

Android Desen kilidi şifre kırma nasıl yapılır?

 “Cihazımı Bul” Servisinin Kullanımı

Samsung marka bir android akıllı telefonunuz varsa bu bağlantıyı  Cihazımı bul servisine gidin. Samsung hesabınızla giriş yapın ve soldaki bölmede yer alan Ekranımı Kilitle butonuna tıkladıktan sonra yeni bir PIN girin ve alt kısımdaki Kilit butonuna tıklayın.

 “Deseni Unuttum” Özelliğini Kullanma

Android Desen kilidi şifre kırma için 3.cü olarak Deseni Unuttum özelliğini kullanabilirsiniz. 5 kilit açma denemesinden sonra “30 saniye içinde tekrar deneyin” mesajını göreceksiniz.

Android Desen kilidi şifre kırma nasıl yapılır?

Bunun hemen altında yer alan “Deseni Unuttum” butonuna tıklayın. Daha sonra açılan sayfadan Gmail hesabınızı ve şifrenizi girin. Bilgileriniz onaylandığında yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Android Desen kilidi şifre kırma nasıl yapılır?

Fabrika Ayarları’na Dönerek desen kildiini kırma

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bu işlem, cihazınızın türüne göre değişiklik gösterebilir. Ses azaltma, home tuşu ve güç tuşuna birlikte basılı tuttuğunuzda, Kurtarma modu açılacaktır.

Android Desen kilidi şifre kırma nasıl yapılır?

Burada ses açma ve azaltma düğmelerini aşağı-yukarı hareket için kullanarak wipe data/factory reset seçeneğine getirin ve seçmek için güç düğmesine basın. Bunun ardından da işlemi onaylayarak cihazınızı ilk günkü haline getirebilirsiniz.

ADB ile desen Şifre Dosyasını Silmek

Cihazınızda daha önceden USB hata ayıklama modunu etkinleştirdiyseniz bu işlemi kullanabilirsiniz. Ancak etkin değilse, bu yöntemi atlayabilirsiniz.

İlk olarak USB veri kablosuyla cihazınızı bilgisayara bağlayın. Ardından, ADB kurulum dizininde bir komut istemi penceresi açın ve aşağıdaki komutu yazdıktan sonra Enter tuşuna basın. Bu işlemden sonra cihazınızı yeniden başlattığınızda kilit ekranındaki şifre silinmiş olacaktır.

adb shell rm /data/system/gesture.key

Android Desen kilidi şifre kırma nasıl yapılır?

Güvenli Mod’da Üçüncü Taraf Kilit Ekranı Oluşturma

Eğer, kırmak istediğiniz ekran kilidi mevcut ekran kilidi değil de üçüncü taraf ekran kilidiyse, cihazınızı güvenli moda almak en kolay yol olacaktır.

Birçok telefonda, güç menüsüne gelerek ve uzun süre güç tuşuna basarak güvenli moda alabilirsiniz. Cihazınıza göre değişiklik gösteren bu modun detaylı anlatımını Android Telefon Güvenli Modda Nasıl Başlatılır yazımızda bulabilirsiniz.

Güvenli modda üçüncü taraf ekran kilidiniz geçici olarak devre dışı bırakılacaktır. Daha sonraki adımda ise, ekran kilidini silin ve ardından telefonu güvenli moddan çıkarmak için yeniden başlatın. Telefon açıldığında ekran kilidi muhtemelen gitmiş olacaktır.

Kilit Ekranı Arayüzünü Kırmak

Eğer Android sürümü 5.0 – 5.1.1 kullanıyorsanız Android Desen kilidi şifre kırmanın başka bir yolu daha var.

1 – İlk olarak ekran kilidinizdeki Acil Çağrılar butonuna basın ve ekranda 10 adet yıldız girin.

2 – Ekrandaki yıldızları seçmek için alana iki kez tıklayın (veya basılı tutun) ve kopyala butonuna tıklayın.

3 – Daha sonra öncelikli olarak girilmiş olan karakterleri iki katına çıkarmak için aynı alana yapıştırın. Daha fazla karakter eklemek için çift tıklama karakterleri belirmeyinceye kadar kopyala yapıştır işlemine devam edin.

4 – Bundan sonra, kilit ekranına dönün ve kamera kısayolunu açın.

5 – Bildirim geçmişini indirdikten sonra ayarlar simgesine tıkladığınızda sizden şifre girmeniz istenecektir.

6 – Veri giriş alanına uzun süre basın ve Kopyala seçeneğine tıklayın.

Bu işlemi pek çok kez tekrarlamanız gerekecek. En sonunda, alana yeteri kadar karakter yapıştırdıktan sonra ekran kilidiniz kırılacaktır. Ve bu da, telefonunuzun arayüzüne giriş yapmanıza izin verecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın