Android Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android telefon yada tabletinizle oyun oynarken yada bir uygulama üzerindeyken ekran resmi almak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda piyasadaki  çeşitli modellere göre Android Ekran Görüntüsü, Android ekran resmi nasıl alınır anlatacağız.

Ekran resimleri hem bilgisayarlarda, hem tabletlerde hem de akıllı telefonlarda hayat kurtaran işlevlerden bir tanesi durumuna geldi diyebiliriz. Peki Android telefonlarda ekran fotoğrafı nasıl çekilir? Bu yazımızın içeriği, bu sorunun cevabını sizlere sunacak diyebiliriz.

Android Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android cihazların çoğundan ekran resmini aşağıdaki 2 farklı yöntem ile alabilirsiniz.

  • Eğer telefonunuzda “home” tuşu varsa ; Home+ Ses kapama/açma tuşuna basarak,
  • “Home” tuşu olmayan bir telefona sahipseniz; Açma kapama + Ses kapama/açma tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Piyasada Android Telefon ve Tablet çeştliği fazla olduğundan yukarıda bahsettiğimiz iki yöntem Android ekran görüntüsü almak için işe yaramadıysa aşağıda anlattığımız alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz.

Hızlı bir ekran görüntüsü için; güç düğmesini ve ses kısma düğmesine bir kez basın ve ekrandaki fotoğraf çekim sesi çıkana kadar birkaç saniye basılı tutun.

– Samsung Galaxy telefon kullanıyorsanız;  Ayarlar, Hareketler ve jestler özelliğini açmanız gerekir; Görüntüyü yakalamak için avucunuzla hızlıca kaydırarak bir ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Android Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Bazı telefonlar güç seçenekleri menüsünden bir ekran yakalama seçeneği sunuyor. Bir ekran görüntüsü almak için yalnızca güç düğmesine basın ve basılı tutun, ardından ekran görüntüsü al‘ı seçin.

Alınan ekran görüntülerini Galeri bölümünde bulabilirsiniz.

#iPhone, iPad, Mac Ekran Görüntüsü Alm

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN