Android için En İyi 10 Launcher

Android için En İyi 10 Launcher

Android Akıllı telefonunuzun var olan ekran, menü ve arka plan görüntüsünü kişiselleşirecek Android için En İyi 10 Launcher’ı sizin için seçtik!

Android telefonunuzun var olan ekran, menü ve arka plan görüntüsünü değiştirebilmek, açılış ve kapanış aşamasındaki efektleri yenileyebilmek adına farklı içeriklere sahip olan kullanabilirsiz. Örneğin; samsung olan telefonunuzun ekran ve menü görüntüsünü İphone ye dönüştürebilmek için Android Launcherlerı tercih edebilirsiniz.

Açık kaynaklı Android işletim sisteminin, dünyadaki tüm her şey gibi artıları ve eksileri bulunuyor. Artılarından bir tanesi ve en önemlisi ise kişiselleştirilmesi.

Kişiselleştirme dediğimizde ise akıllara gelen ilk ve pratik detay Android Launcher uygulamaları.

Android için En İyi 10 Launcher

Android bir telefonda launcher, home ekranından, uygulama sayfasından ve bunları çalıştırmaktan sorumlu. Telefonlar genelde ya Google’ın el değmemiş launcher’ı ile, çoğunlukla ise Samsung gibi bir firmanın geliştirdiği bir launcher ile geliyor.Giriş ekranını kişiselleşirecek Android için En İyi 10 Launcher‘ı sizin için seçtik!

Android‘in resmi uygulama mağazası Google Play Store‘da en iyi launcher uygulaması diyebileceğimiz onlarca uygulama var.

Bu uygulamaların kimileri çok profesyonel hazırlanan arayüzler sunarken, kimileri ise giriş seviye cihazlarda çalışabilen çok hafif ve basit arayüzler sunuyorlar.

Peki, Google Play Store‘daki en iyi launcher uygulamaları hangileri? Sizler için küçük bir araştırma yaptık ve bu haberimizde en iyi launcher diyebileceğimiz tüm uygulamaları sıralamaya karar verdik.

 1 – Nova Launcher

Yıllardır TeslaCoil tarafından, çok profesyonel şekilde geliştirilemeye devam edilen Nova Launcher, açık ara şu anda sizlere önerebileceğimiz en iyi launcher uygulaması.

15-03/24/01-en-iyi-launcher-uygulamalari-nova-launcher.jpg

Saf Android arayüzüne yakınlığı ile dikkat çeken Nova Launcher, geniş kişselleştirme seçenekleri ve son dönemde etkilendiği material design ile birlikte, çok başarılı bir görünüm sunuyor.

Hızlı ve çok hafif çalışmasının yanı sıra, çok kolay şekilde kişiselleştirmesi mümkün olan Nova Launcher, denemek isteyebileceğiniz en iyi launcher uygulamalarından biri.

Nova Launcher
Nova Launcher
Price: Free

2 – Go Launcher

Yine uzun yıllardır geliştirilen en iyi launcher uygulamalarından Go Launcher, Go Launcher geliştirici ekibi tarafından çok başarılı şekilde geliştirilmeye devam ediyor.

15-03/24/02-en-iyi-launcher-uygulamalari-go-launcher.jpg

Hızlı çalışması ve çok fazla kişiselleştirme özelliği sunan uygulama, Android‘de kişiselleştirme denince akla gelen ilk uygulamalardan biri haline gelmiş durumda.

Giriş seviye cihazlarda mükemmelbeklenen performans ile çalışmasa da, orta ve üst seviye cihazlarda çok iyi sonuçlar veren uygulama, en iyi launcher uygulamalarından biri.

3 – TSF Shell Launcher

Çok başarılı bir görünüm ve geniş kişiselleştirme özellikleri ile öne çıkan TSF Launcher, çok sevilen dahili hava durumu özellikli saat widgetı ile geliyor.

15-03/24/03-en-iyi-launcher-uygulamalari-tsf-shell-launcher.png

3 boyutlu olmasıyla birlikte görsel açıdan en iyi launcher uygulamalarından olan TSF Launcher, Android 2.2 üzeri sistemleri desteklemesi ile giriş seviye cihazlarda bile çok iyi sonuçlar veriyor.

TSF Launcher 3D Shell
TSF Launcher 3D Shell
Developer: Launcher 3D Pro
Price: Free

4 – Mi Launcher

Nikao tarafından Xiaomi MiUi benzeri olarak geliştirilen ve ismini de buradan alan Mi Launcher, Nova Launcher benzeri olarak gösterilebilir.

15-03/24/04-en-iyi-launcher-uygulamalari-mi-launcher.jpg

Nova Launcher ile benzer ayarları içeren uygulama, dahili MiUi ikon paketi ile geliyor. Ayrıca sonradan Nova Launcher‘da olduğu gibi ikon paketi değiştirilebiliyor.

The app was not found in the store. :-(

5 – Apex Launcher

Nova Launcher kadar başarılı bir launcher olan Apex Launcher, saf Android görünümü ile gelen ve material design anlayışından etkilenen bir başka launcher uygulaması.

15-03/24/05-en-iyi-launcher-uygulamalari-apex-launcher.png

Nova Launcher gibi kişiselleştirme seçeneklerine sahip uygulama, verimli çalışması ile dikkat çekiyor ve Android 4.0 üzeri bulunan cihazlara yüklenebiliyor.

Apex Launcher
Apex Launcher
Developer: Android Does
Price: Free

Android için En İyi 10 Launcher yazımızın devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?