1. Ana Sayfa
  2. OYUN
  3. Android için en iyi 4 Strateji Oyunu!

Android için en iyi 4 Strateji Oyunu!

en iyi android strateji oyunları

Merhaba oyun severler. Bu yazımızda Android işletim sistemli telefon ve tablet sahiplerinin zevkle oynayabilecekleri Android için en iyi 4 Strateji Oyununu derledik.

Oyunlar, pratik yapmaya, becerilerimizi geliştirmemize, zihnimize meydan okumamıza izin verir, problem çözme becerilerimizi geliştirir ve bunun yanında bizi eğlendirir

Stratejik oyun (örn: video veya masa oyunları) oyuncuların kendilerine özel taktiklerinin büyük önem taşıdığı kararlı olmayı gerektiren oyunlara denir. Bütün strateji oyunları farklı şekillerde düşündürmeyi ve tipik olarak durumsal farkındalık gerektirir. Satranç dünyada en çok bilinen strateji oyunudur.

Android için en iyi 4 Strateji Oyunu!

Google Play Store’da çokça bulunan Android strateji oyunları arasında en iyi 4 mobil strateji oyununu sizlere sunuyoruz.

Auto Chess

en iyi android strateji oyunları

Auto Chess, oyunu için modern bir satranç oyunu diyebiliriz. Oyuna 8 kişi aynı anda giriyorsunuz ve satranç tahtası üzerinde size sunulan karakterlerle bir takım oluşturuyorsunuz. Daha sonra oluşturduğunuz bu takım ile birlikte rakip takımlarla savaşıyorsunuz.

Auto Chess
Price: Free

King Rivals: War Clash

en iyi android strateji oyunları

Bu oyunda savunmanız gereken bir kale ve aynı zamanda yıkmanız da gereken bir kale var. Yollayacağınız askerleriniz ile birlikte kendi kalenizi savunabiliyor ve karşıdaki kaleye hasar verebiliyorsunuz. Sonucunda eğer ki karşı taraf kalenize hasar vererek patlatabilirse, oyunu kaybediyorsunuz. Eğer ki siz onun kalesini patlatırsanız, siz kazanıyorsunuz.

Rise of Kingdoms: Lost Crusade

en iyi android strateji oyunları

Köy geliştirme oyunlarını seviyorsanız bu oyun sizin için uygun olabilir. Kendi köyünüzü kurup geliştirdiğiniz oyunda; yiyecek, odun ve taş üretiyorsunuz. Daha sonra da bu öğelerle binalar inşa ediyor, geliştiriyorsunuz. Ayrıca askerlerlerinizi bu maddelerle yetiştirebiliyorsunuz.

Art Of War 3

en iyi android strateji oyunları

Bu oyunda kendi üssünüzü kuruyor ve zamanla geliştirebiliyorsunuz. Daha sonrasında ise geliştirdiğiniz uçaklar ve askerler ile rakiplerinize meydan okuyorsunuz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap