Mobil

Android için En İyi 5 Klavye Uygulaması

Klavyeler hayatın her aşamasında önemli. İyi bir klavye olmadan şüphesiz akıllı telefonlar ile sağlıklı bir iletişim kurmak zorlaşıyor. Kişiden kişiye göre değişebilecek olan klavye uygulamaları, kullanım alışkanlıklarından tutun, sunulan en ufak fonksiyon ile bile farklılık yaratarak tüm kullanıcılar üzerinde farklı izlenimler bırakabiliyor. Android için En İyi 5 Klavye Uygulaması‘nı sizler için derledik.

Android için En İyi 5 Klavye Uygulaması

SwiftKey

1) SwiftKey

Android platformu üzerinde en popüler olan klavye uygulaması SwiftKey, hiç düşünmeden bir numaraya koyulması gerekiyor diye düşünüyorum. Fakat şöyle bir gerçek var ki, pek çok kullanıcı SwiftKey yerine standart olarak Android cihazlarda yüklü olan Google Klavye uygulamasını kullanmayı tercih ediyor. Yazının başında da dediğim gibi bu konu kişisel ihtiyaçlara ve zevklere göre farklılık gösterebilir. Fakat benim bir numaram SwiftKey.

google-klavye-de-ozel-sayi-satiri-nasil-eklenir1

2) Google Klavye

Benim derdim hızlı ve sorunsuz yazı yazmak diyenlerin kullanması gereken ve zaten pek çok Android cihazda yüklü olarak gelen standart klavye uygulaması, Android mobil cihazlarınız üzerinde kullanabileceğiniz en sorunsuz şekilde yazı yazmanızı sağlayan bir uygulama. Google Klavye’nin en büyük avantajı cihazlarda yüklü olarak gelmesi. Bunun dışında klavye değiştirmekle ilgilenmeyen kullanıcılar da sabit olarak Google Klavye’yi kullanıyor.

Swype Keyboard

3) Swype Keyboard

Google Klavye dışında pek çok cihazda yüklü olarak gelen bir diğer klavye uygulaması olan Swype’da hem Google Klavye hem de SwiftKey ile benzer özellikler sunuyor. Fakat bu özelliklerden bazılarında Google Klavye’nin bazılarında ise SwiftKey’in gerisinde kalması nedeniyle listemizde üçüncü sırayı alabiliyor.

Fleksy

4) Fleksy

Klavye uygulamaları arasında en iyi otomatik kelime düzeltme özelliği olduğunu öne sürerek piyasaya yayılan ve bu konuda haklılık payı olan başarılı bir klavye uygulaması. Sahip olduğu otomatik kelime düzeltme motoru sayesinde yanlış yazdığınız kelimeleri çok başarılı bir şekilde düzeltebilen uygulamanın da SwiftKey ve Swype uygulamaları gibi sunmuş olduğu temalar bulunuyor. Yeri gelmişken değinmekte fayfa var. Temalar klavyenize sadee görünüm farklılığı kazandırıyor. Herhangi bir işlev değişikliği meydana gelmiyor.

TouchPal-Keyboard

5) TouchPal Keyboard

Eğer SwiftKey ve Google Klavye dışında bir klavye kullanmak zorunda kalsam ve seçenklerim arasında sadece Swype, Fleksy ve TouchPal olsa, sanırım TouchPal’ı seçerdim. Bir önceki Fleksy uygulamasında bu 3 uygulamanın gözümdeki ve gönlümdeki yerinin aynı olduğunu söylememe rağmen, TouchPal’ın çok ufak da olsa bir farkla önde olduğunu farkttim.

Yazılanları takip etme, renkli temalar, emoji, otomatik kelime düzeltme ve hatta stickerlar sunan uygulama genel anlamda bir klavye uygulamasından beklediğiniz her şeye sahip. Fakat tüm özellikler olmasına rağmen TouchPal’ın da artı ve eksileri bulunuyor elbette.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu