Mobil

Android için En İyi Antivirüs Uygulamaları

Tablet veya telefonunuzu internetteki virüs, truva atı gibi tehlikelere karşı koruyabilmek adına Android için en iyi antivirüs uygulamalarını derledik.

Android işletim sistemli mobil cihazların maalesef virüs ve diğer zararlı yazılım tehditlerine karşı Apple ürünlerinden biraz daha savunmasız oldukları biliniyor. Dolayısıyla cihazının güvenlik mekanizmalarıyla boğuşmak istemeyen ancak güvenlikten de taviz vermekten hoşlanmayan kullanıcıların tercih edebilecekleri tüm kaliteli uygulamaları listelemek için Android için En İyi Antivirüs Uygulamaları rehberimizi hazırladık.

Android için En İyi Antivirüs Uygulamaları

Rehberimizde yer alan antivirüslerden faydalanarak android antivirüs programı indirebilir, Android telefon ve tabletlerinizi her zaman virüslere karşı koruyabilir ve bu esnada günlük kullanım işlemlerinize hiç zorlanmadan devam edebilirsiniz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan android antivirüs tavsiyelerimize göz atalım.

Kaspersky Mobile

Android Antivirüs

Kaspersky Mobile Security basit bir anti virüsten çok daha öteye giden akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir güvenlik aracıdır ve güvende hissetmek için bir Android kullanıcısının ihtiyaç duyabileceği her şeyi sunar.

Avira Antivirus Security

Android Antivirüs

Avira firmasının Android için geliştirmiş olduğu Avira Antivirus Security uygulaması kapsamlı bir koruma sağlıyor. Avira Antivirus Security cihazınızı tehditlere karşı korurken, çalınmalara karşı önlem almanızı da sağlıyor. Ücretsiz olan bu Antivirüs uygulaması, Premium paketi de sunuyor. Premium paketinde tarayıcı güvenliği ve daha fazla güncelleme desteği sunuluyor.

Comodo Security & Antivirus

Android Antivirüs Uygulamaları

Comodo’nun hem masaüstü PC’lerde hem de Android cihazlarda etkili antivirüs çözümleri sunduğunu söyleyebilirim. Hazırladığı Comodo Security & Antivirus uygulaması sayesinde kullanıcıların mobil cihazlarında zararlı yazılımlardan korunmalarını sağlıyor ve buna ek olarak bazı ilginç özellikler de barındırıyor.

Kişi ve numara engelleme kabiliyetleri, kullanıcıya özel gizli depolama alanı, hırsızlara karşı koruma, görev zamanlama ve hafıza temizleme gibi pek çok farklı alanda araçlar sunan uygulamanın genel bir güvenlik ve performans çözümü haline geldiğini de belirtmek gerek.

CM Security Antivirus AppLock

Android Antivirüs Uygulamaları

CM Security Antivirus AppLock uygulaması, Android cihazlarında kişisel güvenliğini garanti altına almak isteyenlerin tercih edebilecekleri bir diğer antivirüs uygulaması. Özel fotoğraf kasası, şifreli giriş olanağı, uygulamaları gizleme veya şifreli giriş sağlama gibi çeşitli imkanlar sunan uygulama, bunun yanında şifreyi yanlış giren kişilerin gizli bir şekilde fotoğrafını da çekiyor ve telefonunuzun sizden izinsiz kurcalanması halinde bu konu hakkında fikir edinebiliyorsunuz.

360 Security

Android Antivirüs Uygulamaları

360 Security uygulaması, az önceki alternatiflere göre biraz daha antivirüs odaklı bir güvenlik uygulaması olarak karşımıza çıktı. Uygulama devamlı olarak çalışan ve yeni yüklenen uygulamaları gözden geçiriyor ve riskli davranışlarda bulunanlar konusunda kullanıcılara bilgi sunuyor. Fakat diğer uygulamalar kadar geniş seçeneklere sahip olmasa da pil tasarruf modu gibi pil tüketiminin kritik olduğu anlarda devreden çıkmasını sağlayan bazı özelliklere sahip.

Safe Security Lite
Price: Free

Sophos Free Antivirus and Security

Android Antivirüs Uygulamaları

Sophos Free Antivirus and Security uygulaması, gelişmiş antivirüs ve malware denetimlerinin yanında uzaktan komut alma desteğiyle de göz dolduruyor. Böylelikle mobil cihazınızın bir şekilde çalınması ya da kaybolması halinde önceden tanımladığınız bir numaradan kendi telefonunuza SMS gönderebiliyor, Sophos’un bunu algılamasını sağlayarak tüm telefonda yer alan verileri yok etmesini isteyebiliyorsunuz.

Malwarebytes Anti-Malware

Android Antivirüs Uygulamaları

Malwarebytes PC kullanıcıları için oldukça kaliteli güvenlik yazılımları üreten şirketler arasında ve şirketin Android için hazırladığı Malwarebytes Anti-Malware uygulaması da mobilde aynı şekilde sıkı bir güvenlik sistemi oluşturuyor. Trojanlar, klasik virüsler, zararlı kodlar ve kişisel veri erişimleri hallerinde kolayca bunlara engel olabilen uygulama, aktif taramanın yanında tüm sistem taraması gibi ekstra önlemleri de içerisinde barındırıyor. Daha detaylı bilgi için bakınız : Malwarebytes ile Virüslerden Kurtulun!

Bitdefender Antivirus Free

Android Antivirüs Uygulamaları

Bitdefender, uzun yıllardır masaüstü bilgisayarlar için antivirüs programları yayınlıyor ve Android için hazırladığı ücretsiz Bitdefender Antivirus Free uygulaması da bu konuda oldukça işe yarar uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulamanın en dikkat çekici yanı ise bulut virüs tanımlama sistemlerinden faydalanarak mobil cihazınızda yüzlerce megabaytlık virüs tanımlarını barındırmaya ihtiyaç duymaması.

Antivirüs haricinde telefonlarınızda güvenlik için Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması konumuzada mutlaka bakmalısınız.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu