Android için en iyi ingilizce öğrenme uygulamaları

Yabancı dil öğrenimi için Android uygulama marketi olan GooglePlay’de bir çok uygulama bulunmakta. Bizde bu yazımızda Android için en iyi ingilizce öğrenme uygulamalarını bir araya getirdik.

Teknoloji geliştikçe yabancı dil öğrenmenin daha kolay yollarıda ortaya çıkıyor. Bu konuda süphesiz en büyük yardımcımız akıllı telefonlarımız.

İngilizce bilmiyorsanız veya yeni bir yabancı dil öğrenmek istiyorsanız, başlamak için aşağıdaki uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Android için en iyi ingilizce öğrenme uygulamaları

İngilizce öğrenme programları ise İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin İngilizce gramer, okuma, yazma ve konuşma bilgisini geliştirebilmeleri açısından son zamanlarda oldukça tercih ettiği uygulamalar arasında yer almaktadır.

Duolingo

duolingo-android

Bu uygulama Android cihazların yanı sıra web site ile de hizmet vermekte. Bu uygulama sizin ingilizce bilginize göre size en baştan ders vermeye başlıyor. İlk başta yapacağınız alıştırmalar ile yapılacak sınavlara hazırlanıyorsunuz. Türkçe’yi İngilizce’ye, İngilizce’yi Türkçeye çevirmenin yanı sıra kelimeyi sesli söyleyip sizden yazmanızı istemesi gibi güzel özellikleri bulunmakta.

[appbox googleplay com.duolingo]

Yeni Başlayanlar İngilizce

learn-english

İngilizceye dair sadece 3-4 kelime biliyorsanız seviyeniz başlangıç demektir. Başlangıcı iyi yapmalısınız yani temelleri iyi oturtmalısınız ki, bir sonra ki ingilizce derslerini daha iyi anlayabilesiniz. Yeni başlayanlar için İngilizce derslerini günlük olarak takip edip, İngilizce temellerinizi oluşturabilirsiniz. Özellikle Lise’ye geçecek öğrenciler için güzel bir yaz tatili çalışması olacaktır.

[appbox googleplay com.wendy]

İngilizce Öğrenme 6000 Kelime

ingilizce-kelime-android

İngilizceyi günlere yayarak öğrenme daha başarılı bir başlangıç olacaktır. Ben İngilizce kelimeler öğrenip kelime haznemi genişletmek istiyorum diyenler muhakkak çıkacaktır. İngilizce Öğrenme 6000 Kelime Android uygulaması ile İngilizce kelimeleri gün gün öğrenebilir ve kelime bilginizi genişletebilirsiniz. Gün gün belli kelimeleri öğrenerek işe başlayabilirsiniz.

[appbox googleplay com.funeasylearn.english]

Leo ile İngilizce

leo-ingilizce

Bu uygulama hem eğlenmeni, hemde İngilizce öğrenmeni sağlıyor. Eğlenerek İngilizce öğrenebileceğin bu uygulamada Leo karakterin ile ormanda ilerlemen gerekiyor. Görsel destekli kelime, kelime çevirme, kelime kurucu ve kelime dinleme özelliği.

[appbox googleplay com.lingualeo.android]

İngilizce Sohbet uygulaması

Bu uygulama daha önce tanıttığımız İngilizce öğrenme uygulamalarından farklı. Bu uygulamada sohbet edebileceğiniz yazışmalar var. Bunlar sayesinde İngilizceni sohbet ederek geliştirme imkanı bulacaksın.

[appbox googleplay com.acobot.en]

Quizlet

Quizlet, sadece bir dil öğrenme uygulaması değil. İstediğiniz herhangi bir konuyu Quizlet ile öğrenebilirsiniz.

[appbox googleplay com.quizlet.quizletandroid]

LearnEnglish Grammar 

British Council  tarafından hazırlanan LearnEnglish Grammar uygulaması, dil bilgisi kuralları üzerinden dil öğrenmenizi sağlıyor.

[appbox googleplay bc.leg]

HelloTalk Learn Languages Free

Konuşarak dil öğrenmenizi sağlayan HelloTalk ile dünyanın her yerinden dil öğrenmek isteyen insanlarla buluşabiliyorsunuz.

Ücretsiz olan uygulama, hem yazılı hem de sesli olarak iletişim kurmanızı sağlıyor.

[appbox googleplay com.hellotalk]

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu