Mobil

Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi ?

Android telefon ve tablerlerinizde video izleyebileceğiniz birçok video oynatıcı bulunmakta. Peki bunların arasında nasıl seçim yapacağız? Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi ?

Android cihazlarla birlikte tümleşik gelen video oynatıcı tüm video formatlarına uyumlu değil, bir çok formatı oynatmada başarısız kalıyorlar. Bunun için 3.cü parti Android video oynatıcı uygulamaları indirerek cihazınıza yüklemeniz gerekir.

Google Play’de birçok video oynatma uygulaması bulmanız mümkün. Ancak bunların arasında seçim yapmak oldukça zor. Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi yazımızda bunca video oynatıcı arasında seçim yapmanızı kolaylaştırmak için Android En iyi 8 video player‘ı listeledik.

Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi ?

# MX Player

Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi

MX Video Player, Android yüklü cihazlarınızda çeşitli formatlardaki video dosyalarını oynatabilmeniz için en kaliteli alternatiflerden bir tanesi.

Çok çekirdekli işlemcilerde bütün çekirdekleri destekliyor, ayrıca altyazılar için çeşitli seçenekler sunarak okunabilirliği artırma yolunda büyük bir adım atıyor. Sistem kaynaklarını çok fazla zorlamadan verimli bir biçimde videolarınızı oynatabilen program aynı zamanda ücretsiz.

Programın desteklediği video formatları ve daha fazlası şu şekilde: .3gp .avi .divx .f4v .flv .mkv .mp4 .mpeg .mov .vob .wmv .webm .xvid

MX Player
Price: Free

# Wondershare Player

Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi

Wondershare Player hemen hemen tüm video formatları için destek sunan kolay kullanımlı bir multimedya oynatıcısıdır.

Programı kullanarak bilgisayarınızda yer alan, taşınabilir aygıtlarınızda yer alan veya internet üzerinden indireceğiniz her türlü video dosyasını izleme şansına sahip olacaksınız.

Wondershare Player’ın şık ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde her seviyeden bilgisayar kullanıcısı hiç zorlanmadan programı rahatlıkla kullanabilir.

Gerçekten hafif ve güçlü bir oynatıcı olan Wondershare Player, bilgisayarınızın kaynaklarını gayet ılımlı seviyelerde kullanmaktadır. Bu sayede video dosyalarınızı oynatırken, bilgisayarınız üzerinde herhangi bir kasma veya takılma olmaz.

Alternatif bir video oynatıcı arayışı içerisindeyseniz Wondershare Player‘ı mutlaka denemelisiniz.

Wondershare Player
Price: Free

# KMPlayer

Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi

KMPlayer, bilgisayar kullanıcılarının sabit diskleri üzerinde yer alan her tür ses ve video dosyasını sorunsuz bir şekilde oynatabilmesi için tasarlanmış olan gelişmiş özelliklere sahip, güçlü ve ücretsiz bir medya oynatıcıdır.

Piyasada yer alan VLC Media Player, BS Player, GOM Player ve Windows Media Player gibi rakiplerini geride bırakabilecek birçok gelişmiş özelliği kullanıcılara sunan ve bu nedenle dünya üzerinde milyonlarca kullanıcının medya oynatıcı konusundaki bir numaralı tercihi olan KMPlayer, bir medya oynatıcıdan çok daha fazlasını kullanıcılara sunmaktadır.

# VitalPlayer

Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi

Android cihazlarınızda alternatif bir video oynatma uygulaması arıyorsanız VitalPlayer uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

Gelişmiş bir video oynatma uygulaması olan VitalPlayer, dahili video oynatıcılarından memnun olmayan kullanıcıları bir hayli memnun edecektir diye düşünüyorum. SMI, SRT ve SUB formatlı altyazıları destekleyen uygulamada, parlaklık kontrolü yaparak bulunduğunuz ortama göre ekranınızı ayarlayabiliyorsunuz. Telefonunuzda film izlerken bir çağrı geldiyse veya kapatmak zorunda kaldıysanız, uygulamayı tekrar başlattığınızda kaldığınız yerden devam etme imkanı da sunan VitalPlayer, videonun hızını da kontrol etmenizde kolaylık sağlıyor.

VitalPlayer
Price: Free

# BSPlayer

Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi

BSPlayer AVI, MKV, MPEG, WAV, ASF ve MP3 gibi tüm ses ve görüntü dosyaları oynatabilme yeteneğine sahip popüler bir medya oynatıcı. Bu programın tercih edilmesinin başlıca nedenleri arasında az yer kaplaması, çok hızlı açılması, Türkçe arayüz desteği gibi özellikler sayılabilir.

DivX ve XviD‘ler için altyazı desteği olan, skin desteği ve seçenekleri sunan, görüntü boyutlarını ve oranlarını özgürce ayarlayabildiğiniz bu program ücretsiz sürümünün yanında, daha tecrübeli kullanıcılar için paralı sürümlere de sahip.

Codec ile ilgili bütün ayarlamaları oynatıcının üzerinden yapabilmenize izin veren BSPlayer, altyazı kullanımı için eksiksiz bir destek sağlıyor. Bunun yanı sıra birçok işlemin klavyeden pratik bir şekilde yapılabilmesine imkan sağlayan ve farklı temalar kullanmanıza da izin veren bu medya oynatıcı ile DVD’de dahil olmak üzere tüm video dosyalarını oynatabiliyorsunuz.

Program içerisinde görüntüye zoom yapabilme özelliği de mevcut. Ayrıca ekstra özellikler arasında Winlirc desteği de bulunmaktadır; bu sayede uzaktan kumandanız ile de BSPlayer’i kolayca yönetebilirsiniz.

BSPlayer
Price: Free

# Kodi

Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi

Kodi açık kaynak koduna sahip olan ve eskiden XBMC Media Center olarak bilinen bilgisayarlarda kullanabildiğimiz başarılı medya oynatıcının mobil versiyonudur.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlere, Android TV’lere ve Android işletim sistemiyle çalışan medya oynatıcı ev sinema sisteminize tamamen ücretsiz olarak indirip faydalanabileceğiniz bu medya oynatıcı sahip olduğu zengin codec desteği ile her türlü video ve ses dosyasını rahatlıkla oynatabiliyor. 4K video desteğine sahip olan oynatıcı Dolby Digital gibi önemli ses formatlarını da destekleyerek ses sisteminizden tam verim almanızı sağlıyor.

Kodi
Price: Free

# MoboPlayer

Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi

MoboPlayer, Android işletim sistemini kullanan mobil cihazların sorunsuz bir şekilde video oynatmalarını sağlayan ücretsiz ve popüler bir uygulamadır.

Bünyesinde bulunan çözücüler sayesinde oldukça çok sayıda video uzantısını açabilen MoboPlayer ile mobil cihazınız üzerinden hemen her videoyu izleyebilirsiniz. SRT, ASS ve SAA uzantılarında üretilmiş altyazı dokümanlarını açabilen uygulama, MKV, MPV ve MOV gibi bilinen video uzantılarıyla birlikte birçok uzatıyı görüntüleyebiliyor.

Çalma listeleri oluşturabileceğiniz bu video oynatma uygulaması aynı zamanda HTTP ve RTSP gibi köprüler üzerinden yapılan yayınların da izletebiliyor.

MoboPlayer
Price: Free

# Video Player HD

Android için En İyi Video Oynatıcı Hangisi

Video Player HD uygulaması Android cihazlarınızda tüm video formatlarını izlemenize imkan sağlıyor.

Video Player HD uygulaması Android cihazlarınızda tüm video formatlarını izlemenize imkan sağlıyor.

Android cihazlarda dahili olarak gelen video oynatıcı, bazı video formatlarını desteklemeyip sorun çıkarabiliyor. Bu noktada ilk iş olarak, alternatif bir video oynatma uygulaması arayışına girebiliyoruz. Video Player HD uygulaması ise tek başına tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek türden bir uygulama diyebilirim. AVI, MP4, WMV, RMVB, MKV, 3GP, M4V, MOV, TS, MPG ve FLV gibi popüler video formatları dahil tüm video formatlarını destekliyor.

HD Video Oynatıcı
Price: Free

 

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu