Android ve iPhone’da Telefon Adı Değiştirme

Android ve iPhone’da Telefon Adı Değiştirme

Wi-Fi yada Bluetooth yayını yaparken görünen Android iPhone’da Telefon Adı Değiştirme için aşağıdaki adımlar takip etmeniz yeterlidir.

Telefonunuzu ilk satın alıp kullanmaya başladığınızda sizden kurulum kısmında cihaz adı ismi belirlemenizi ister ve bu ismi önemsemeyip rast gele bir isim veririz, sonrasında bu isimden rahtsız olarak değişitrmek isteyebiliriz.  Cihaz isminden rahatsızsanız ve cihaz adının nasıl değiştirileceğini bilmiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Wi-fi yayını veya Bluetooth yayını yaparken herhangi bir karışıklık olmaması ve kendi cihazınızı kolaylıkla tanıyabilmeniz için Android ve iPhone’da bulunan Telefon ismini Değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Üstelik bu işlem oldukça kolaydır.

Android ve iPhone’da Telefon Adı Değiştirme

Şimdi Android cihaz yada IOS cihazlarda telefon ismi değiştirme nasıl yapılır bakalım.

iPhone’da Telefon Adı Değiştirme

iPhoone’da Ayarlar > Genel > Hakkında‘ya gidin. Aygıtınızın adının bulunduğu ilk satıra dokunun. Telefonunuza vermek istediğiniz ismi girerek işlemi tamamlayın.

Android iPhone'da Telefon Adı Değiştirme

Android’de Telefon Adı Değiştirme

Android cihazların birçok özelliğini değiştirebilir ve istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz

Android’de Telefon ismi Değiştirme işlemi  telefon marka modeline göre bazen değişiklik göstermektedir fakat genel olarak aşağıdaki menüde ayarları bulabilirsiniz.

Ayarlar / Genel / Telefon hakkında / Telefon adı seçeneklerini takip ederek telefonunuzun ismini değiştirebilirsiniz.

Android iPhone'da Telefon Adı Değiştirme

 

Yorum Yap
Kaynak: ozengen

Yorum Yap