Android Misafir Modu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Android Misafir Modu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Androidde misafir kullanıcı oluşturarak özel dosyalarınıza başkalarının ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Peki Android Misafir Modu nedir, Nasıl Kullanılır,  Android’de misafir kullanıcı nasıl eklenir, Misafir Modu nasıl açılır ve nasıl kapatılır?

Android misafir modu Android 5.0 ile gelen bir özelliktir. Android 5.0 öncesi sürümlerde bulunmaz.  Android’in Misafir (Guest) modunu etkinleştirdiğinizde verileriniz, telefonunuzu kullanan kişi için erişilmez hale geliyor.

Android Misafir Modu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Android Misafir kullanıcı modu sayesinde telefonu kullandığınız kendi hesabınız dışında, bir Misafir hesabı oluşturabilir ve telefonu ödünç verdiğiniz kişilerin sadece bu hesap dahilinde telefonunuzu kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Örneğin Android telefon misafir modunda iken fotoğraflar, rehber gibi verilere ulaşılıp ulaşılamayacağını, misafir modunda iken arama yapılıp yapılmayacağını da belirleyebilirsiniz.

Misafir Modunu (Guest Modu) açmak ve kapatmak ise cihazlara göre değişim gösterebilmektedir. Ancak genel kullanımı noktasında tüm arayüzlerde benzer bir yapı sunmaktadır.

1 – Parmağınızı ekranın tepesinden aşağı doğru sürükleyerek hızlı ayarlar bölümünü açın ve sağ Üstteki Profil Fotoğrafına Tıklayın.

Android Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

2 – Karşınıza Kullanıcı paneli çıkacaktır. Burada yer alan ‘Kullanıcı Ekle’ Seçeneğine Basın

Android Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

Bu kullanıcıdan yapılan işlemler kaydedilmeyecektir. Ve dilerseniz aramalara da izin verilip verilmeyeceğini kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcının işlemi bittikten sonra tekrar bu menüden Misafir sil diyerek kullanıcıyı silebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.