Android Nougat Alacak Xiaomi Telefonlar

Android Nougat Alacak Xiaomi Telefonlar

Xiaomi akıllı telefon ailesinden Android Nougat Alacak Xiaomi Telefonlar duyuruldu. Peki, Android güncellemesine kavuşacak modeller hangileri?

Xiaomi akıllı telefon ailesinden Android Nougat güncellemesine kavuşacak olan modeller resmen açıklandı

Android Nougat Alacak Xiaomi Telefonlar

Xiaomi yetkilileri tarafından Weibo üzerinden yapılan açıklamaya göre, Android Nougat güncellemesi Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi5s Plus ve Xiaomi Mi Max sonrasında ilk olarak Xiaomi Mi 4c, Xiaomi Mi 4S ve Xiaomi Mi Note modelleri için sunulacak.

Şirket, Android Nougat güncellemesi için beta testi sürecinin başlamış olduğunu belirtirken çıkış tarihi olaraksa henüz resmi bir tarih vermiyor.

Android tabanlı güncellemenin MIUI 9 olarak adlandırılacağı da daha önceki bir sızıntı ile ortaya çıkmıştı.

Şimdiye kadar sadece Xiaomi Mi 5 akıllı telefonun Android Nougat güncellemesine kavuşurken, diğer Xiaomi akıllı telefon modellerinin de yakın tarihte güncellemeye kavuşmasının beklendiğini belirtelim.

Öte yandan Xiaomi Redmi serisi akıllı telefon modelleri için Android güncellemesinin ne zaman geleceği hakkında herhangi bir açıklama yapılmış değil. Bu durum, acaba güncelleme planları arasında bu cihazlar yok mu sorusunu akıllara getiriyor.

Android Nougat güncellemesini alacak şekilde ismi açıklanan Xiaomi akıllı telefon kullanıcılarının ise 2017’nin ilk çeyreğini beklemesi gerektiği düşünülmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap