Android Telefonda Desen Kilidi Şifresini Kırma Yöntemleri

Android Telefonda Desen Kilidi Şifresini Kırma Yöntemleri

Android Desen kilidini unuttunuz ve desen kiliti açılmıyorsa Android Telefonda Desen Kilidi Şifresini Kırma nasıl yapılır yazımızda anlatacağız.

Android telefondaki kilit ekranı desenini unuttuysanız Telefonda Desen Kilidi Şifresini Kırmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır.

Kilit ekranında yer alan desen  yada şifreyi Android cihazımın güvenliği için kullanmaktayız. Telefon kilidi, telefonun, sizin haricinizde bir başka kişinin eline geçmesi halinde, telefonda bulunan size özel resim, mesaj, ya da diğer içeriklere, o kişinin ulaşımını engeller.

Dilerseniz artık  telefon kilidini unutmanız halinde yapacaklarınıza geçelim.

Android Telefonda Desen Kilidi Şifresini Kırma Yöntemleri

Android desen kilidi şifre kırmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır.

1 – Android Device Manager  ile Android cihazı kilitleme, telefonun nerede olduğunu bulma ve telefon içerisinde ki verileri silme gibi bir çok işlem yapabilirsiniz.

Android Device Manager hizmeti Android cihazınızın kontrolünü telefon ya da tabletiniz sizde değilken uzaktan kontrol edebilmenize olanak sağlamaktadır.

Cihazınızda kullandığınız Google kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte buraya tıklayarak Android Device Manager  sayfasına giriş yapınız. Açılan sayfadaki Kilitle butonuna basarak cihazınızın şifresini sıfırlayabilmeniz mümkün. Kilitle butonuna tıkladığınızda kilit ekranınız, bir şifre kilidiyle değiştirilecektir.

2 – Android Desen kilidini unuttum  özelliği ile ekaran kildini açabilirsiniz.. Androidde hatalı 5 kilit açma denemesinden sonra “30 saniye içinde tekrar deneyin” mesajını görülür, “Deseni Unuttum” butonuna tıklayın ve açılan sayfadan Gmail hesabınızı ve şifrenizi girin. Bilgileriniz onaylandığında yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

3 – Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bu işlem, cihazınızın türüne göre değişiklik gösterebilir. Ses azaltma, home tuşu ve güç tuşuna birlikte basılı tuttuğunuzda, Kurtarma modu açılacaktır. Burada  wipe data/factory reset seçeneğine girin ve  işlemi onaylayarak cihazınızı ilk günkü haline getirin.

4 – ADB komutu ile desen şifresini silebilirsiniz. Bunu yapabilmek için cihazınızda daha önceden USB hata ayıklama modunu etkinleştirmiş olmanız gerekir.

İlk olarak USB veri kablosuyla cihazınızı bilgisayara bağlayın. Ardından, ADB kurulum dizininde bir komut istemi penceresi açın ve aşağıdaki komutu yazdıktan sonra Enter tuşuna basın. Bu işlemden sonra cihazınızı yeniden başlattığınızda kilit ekranındaki şifre silinmiş olacaktır.

adb shell rm /data/system/gesture.key

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak: Ceply

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın