Android Telefonda Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır?

Mesaj yazarken tuş sesi ve titreşimden rahatsız olanlar için Android Telefonda Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır yazımızda kısa ve öz anlatacağız.

Android telefon yada tabletlerde yazı yazma esnasında klavye tuşlarından ses yada titreşim alabilirsiniz. Akıllı telefon ve tabletlerde cihaz ekranına dokunulduğunda bir işlem gerçekleşirse ekran üzerinde kullanıcıya titreşim ile bir bildirim gönderiyor. Buna Dokunmalı Geri Bildirim ( Haptic Feedback) deniyor.

Dokunmalı bildirimler ayrıca klavye üzerinde de kullanıcıya titreşim gönderiyor. Bu titreşimli bildirimler bazen rahatsızlık verebiliyor. Eğer isterseniz bu Dokunmalı geri bildirimleri yani klavye sesi ve titreşimini kapatabilirsiniz.

Android Cihazlarda Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır?

Android Cihazlar, özellik olarak son derece kapasiteli bir donanım sunar. Aynı zamanda, Android cihazların kendisinde yüklü olan bazı özellikleri kullanmayabilirsiniz.

Mesaj yazarken telefonda Titreşim sesinin olması, bazılarını kızdırmakta. Yada tuşlara dokunduğun zaman gelen Titreşim sesi, bazıları tarafından sevilmeyebilir. Bu nedenle, kapatmak gerekir. Peki Android Cihazlarda Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır?

Android klavye sesi kapatmak

Android Telefonda Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır?

SAMSUNG TELEFONDA KLAVYE SESİ KAPATMAK :

Ayarlar -> Ses -> Dokunmalı Geri Bildirim kısmında ki tiki kaldırabilirsiniz.

HTC MODELLERDE KLAVYE SESİ KAPATMAK:

Ayarlar > Dil ve klavye öğesi > HTC Sense Input butonuna basın > Sesli geri bildirim öğesini seçiniz ve Klavye seslerini kapatmak için ” Hiçbiri ” seçeneğini seçiniz.

LG MODELLERDE KLAVYE SESİ KAPATMA:

Ayarlar > Genel > Dil ve Giriş > LG KLAVYE > LG Klavyenin yanında yer alan çark şeklinde ayarlar butonuna basınız > Ek ayarlar kısmından ” Tuşa Basıldığında ses çıkar ” aktif olan tikini kaldırmanız sorununuzu çözecektir.

Android Klavye titreşimi kapatmak

Android Telefonda Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır?

LG MODELLERİ İÇİN:

Ayarlar > Genel > Dil ve Giriş > LG KLAVYE > LG Klavyenin yanında yer alan çark şeklinde ayarlar butonuna basınız > Ek ayarlar kısmından ” Tuşa basıldığında ses çıkar ” aktif olan tikini kaldırınız.

SAMSUNG MODELLERİ İÇİN:

Ayarlar>Dil ve Giriş> Klavyeler ve Giriş Yöntemleri menüsüne giriniz. Burada yer alan klavyenizde sağda çark şeklinde ayar butonu yer alıyor. Buna tıklayın ve açılan menüde ” Tuşa Basıldığında Titret ” seçeneğinin tikini kaldırın.

ASUS ZENFONE MODELLERİ:

Ayarlar > Ses ve Bildirim > Diğer Sesler > Dokunulduğunda cihazı titret tikini kaldırın.

HTC MODELLERİ:

Ayarlar > Dil ve klavye öğesi > HTC Sense Input butonuna basın > Titreşimli geri bildirim seçeneğini aktif olan tikini kaldırın.


Android cihazınızda önyüklü olarak gelen klavye uygulamasından memnun değilseniz Android için En İyi 5 Klavye Uygulaması yazımızda sizler için seçtiğimiz en iyi klavye uygulamalarını deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu