Android Telefonlar Cortana Nasıl Sesli Asistan Yapılır?

Android Telefonlar Cortana Nasıl Sesli Asistan Yapılır? 1

CortanaAndroid akıllı telefon kullanıcıları Google Asistan yerine Cortana‘yı sesli asistan olarak atayabiliyorlar. Microsoft tarafından geliştirilen sesli asistan uygulaması Cortana, bundan böyle Android telefonlarda sesli asistan olarak kullanılabilecek.

Geçen ay Android için yayınlanan Cortona uygulaması son aldığı güncelleme ile birlikte Google Now ile değiştirilebiliyor. Böylece Google Now asistan yerine Cortana’yı sesli asistan olarak değiştirebiliyorsunuz.

Cortana ile Google Now’un yerini değiştirmek için ilk önce Cortana uygulamasının son sürümünü Android cihazınıza indirin.

NOT: Android için Cortana herkes tarafından erişilemeyen kapalı beta programında olduğu için uygulama şimdilik Google Play’de yok. Ancak dileyen kullanıcı bu linke tıklayarak Cortana Beta programına katılma başvurusunda bulunabilirler.

Daha sonra ana ekran tuşuna basılı tutun ve ortaya çıkan yuvarlağa doğru parmağınızı kaydırın.

Google-Now-Yerine-Cortanayı-Sesli-Asistan-Yapma

İkinci aşamada ise karşınıza çıkan ekrandan Cortana’yı seçip “Her Zaman Uygula” butonuna basmalısınız. Bu işlem ile telefonunuzda Google Nowyerine asistan olarak Cortana’yı aktif etmiş olacaksınız.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol