Android Telefonlara Gece Modu Özelliği Nasıl Eklenir?

Android Telefonlara Gece Modu Özelliği Nasıl Eklenir?

Yeni Apple iOS 9.3 sürümüyle gelen Night Shift özelliğini Android’e ekleyebilirsiniz.

Bu yazımızda Apple iOS ile beraber popüler olmaya başlayan Night Shift yani herkesçe bilinen adıyla Gece Modu özelliğini Android cihazlara eklemeyi anlatacağız.

(iOS 9.3 ile Gelen Night Shift Modu Nedir, Nasıl Etkinleştirilir?)

Night Shift modu geceleri aşırı beyaz /  mavi ışıktan gözlerinizi korumak için düşünülmüş bir özellik. Gece Modu özelliği açıldığında parlak pikseller yerini sarı sıcak bir renge bırakıyor ve yatağınızda telefonla oyalanırken uykunuzun kaçması engelleniyor.

Android için 2 farklı yöntem önereceğiz. Şimdi gece modu özelliği nasıl eklenir sorusunu yanıtlamaya başlayalım.

Night Mode

Android Telefonlara Gece Modu Özelliği Nasıl Eklenir-1

Night Mode uygulamasının ana hedefi varsayılan ayarlarla gelen ekran parlaklığını azaltmaktır. Sadece bir bindirme filtresi uyguluyor. Siz ayarlarına girip parlaklık değerini özelleştirebilirsiniz. Ayrıca Apple iOS’in Night Shift özelliğinde olduğu gibi bir zaman aralığı da vermeniz mümkün. Örneğin akşam 21:00 – 00:00’da aktif olmasını isteyebilirsiniz. Eğer telefonunuz AMOLED ekrana sahipse uygulama aynı zamanda ciddi bir güç tasarrufuna neden oluyor.

Dimly

Android Telefonlara Gece Modu Özelliği Nasıl Eklenir-2

İkinci uygulama önerimiz Dimyl olacak. Uygulamayı indirin ve başlatın. Bunun ardından ana ekrana bir iletişim kutusu eklenecek. Normalde yapmanız gereken tek şey parlaklığı ayarlamak olacaktır. Fakat daha detaylı bir kontrol isterseniz, uygulamanın ayarlarına erişebilirsiniz. Burada bir zamanlayıcı var. Ne zaman kapanmasını istediğinizi ayarlamanız mümkün. Ayrıca bir mavi ışık filtresi göreceksiniz ki bu Apple iOS’in filtresiyle aynı işlevi görüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.