Android Telefonlarda DNS Nasıl Değiştirilir?

Android Telefonlarda DNS Nasıl Değiştirilir?

İnternette yaşanan yavaşlamalar sonucunda kullanıcılar DNS değiştirme yöntemlerine başvuruyor. Bizde Android Telefonlarda DNS Nasıl Değiştirilir ele alıyoruz.

Son zamanlarda ülkemizdeki internetin yavaşlığı herkesin ortak şikayeti haline geldi. Bu konuda birçok çözüm yer alsa da en çok bilineni DNS değiştirmek olarak karşımıza çıkıyor.

Peki bir Android cihaz kullanıyorsanız bunu nasıl yapacaksınız? İşte bu sorunun yanıtı sizler için hazırladığımız bu rehberde.

Android Telefonlarda DNS Nasıl Değiştirilir

Android işletim sistemine sahip bir telefon ya da tablet kullanıyorsanız eğer cihazınızın DNS ayarlarını değiştirmek için herhangi bir kablosuz ağa bağlı olmanız gerekiyor. 

Bunun için öncelikle “Ayarlar” menüsüne girmeniz ve ardından “Wi-Fi” ya da “Kablosuz” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Android Telefonlarda DNS Nasıl Değiştirilir

Ardından bağlı olduğunuz ağa bir süre dokunun ve karşınıza çıkan seçeneklerden “Ağ Ayarlarını Yönet”e dokunun.

Android Telefonlarda DNS Nasıl Değiştirilir

“Gelişmiş seçenekleri göster” seçeneğini seçtikten sonra çıkan menüden “IP Ayarları”nı “Statik” yaparak DNS 1’e 8.8.8.8, DNS 2’ye ise 8.8.4.4 yazdıktan sonra “Kaydet” diyoruz. Elbette DNS 1 ve DNS 2 alanlarına farklı DNS adresleri de yazabilirsiniz.

Android Telefonlarda DNS Nasıl Değiştirilir

Bu son işlemle beraber artık erişime engellenmiş olan sitelere Android işletim sistemli cihazlarımızdan rahatlıkla girebiliriz.

Yasaklı sitelere girmenin bir diğer yolu olan VPN hakkındaki bilgilere ve en iyi VPN uygulamalarına ise aşağıdaki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz.

iPhone’da DNS Nasıl Değiştirilir?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.