Android Telefonlarda İnternet Nasıl Kapatılır ?

Bu yazımızda cepten interneti kapatarak kotadan tasarruf edebilmek için Android telefonlarda internet nasıl kapatılır anlatacağız.

Çoğu zaman farkında olmasanız da, Android uygulamaları kullanılmadıkları zaman bile, hatta telefon bekleme modundayken veri kullanırlar. Facebook ve WhatsApp gibi uygulamalar, bildirimleri kontrol etmek ve içeriği güncel tutmak amacıyla, siz uygulamayı açtığınızda her şey hazır olsun diye arka plan verileri kullanırlar.

Sonuç olarak da, siz Android telefonunuzda internet bağlantısı konusunda temkinli davrandığınızı düşünseniz de, veri kullanımını aşmış olabilirsiniz.Sınırlı bir veri planına sahipsaniz yani kotalı bir mobil internet kullanıcısı iseniz kullanmadığınız zamanlarda akıllı telefonda interneti kapatmak isteyebilirsiniz.

Android Telefonlarda İnternet Nasıl Kapatılır ?

Android tabanlı mobil cihazınızda, veri erişimi hem faturanızı kabartmaya hem de şarj sarfiyatının artmasına sebep olmaya başladıysa, zaman zaman data iletişimini engellemek isteyebilirsiniz.

Mobil verileri Ayarlar uygulamasından açabilir veya kapatabilirsiniz. Bu özellik kapalıysa mobil ağınız üzerinden veri kullanamazsınız ve cihazınızın ve uygulamalarınızın birçok özelliği düzgün çalışmayabilir.

Bir kablosuz ağa bağlıysanız veri kullanmaya devam edebilirsiniz. Peki Android telefonlarda internet nasıl kapatılır ?

Mobil veriyi tamamen kapatmak için;

1 – Cep telefonunuzda Ayarlar menüsüne giriş yapınız.

2 – Ayarlar menüsünden  Kablosuz özelliği ve ağlar > Mobil ağlar kısmına giriniz.

Android Telefonlarda İnternet Nasıl Kapatılır

3 – Diğer seçeneğine tıklayın, Hücresel ağlar bölümüne girin. Bu bölümde  en üstte bulunan Veri Dolaşımı seçeneğini Kapalı konuma getirin.

Android Telefonlarda İnternet Nasıl Kapatılır

İşlem bu kadar basit!

Eğer yurtdışındayken mobil veriler için hiçbir ücret ödemeyeceğinizden daha da emin olmak isterseniz “Mobil veri trafiği” seçeneğini de kapatabilirsiniz.

Android telefonlarda internet nasıl kapatılır yazımız burada sona erdi.

Kaydet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu