Mobil

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme

Rehberinizde aynı kişiye ait birden fazla numara var ve tek tek silmekle uğraşmak istemiyorsanız size sunduğumuz çözüm önerilerine bir göz atmanızda fayda var. Bu yazımızda Android telefonlarda rehberdeki aynı numaraları silme işlemini resimli olarak anlatacağız.

Akıllı telefonlarımızda özellikle yedek alma ve yedekten yükleme işlemlerinden sonra karşımıza çıkan çift numaralar bir hayli can sıkıcı olabiliyor. Tüm numaraların birden fazla olduğunu düşünürsek saatler alabilecek bir işlem haline geliyor.

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme

Android rehberdeki aynı numaraları silmek için Duplicate Contacts uygulamasını kullanabilirsiniz.  Duplicate Contacts uygulaması, Android telefonunuzda bulunan aynı kişileri tespit edip anında temizlemenize yardımcı oluyor.

Duplicate Contacts uygulamasını aşağıdaki Play Store linkinden telefonunuza indirin.

Duplicate Contacts
Price: Free

Uygulamaya giriş yaptığınız anda rehber taranıyor ve aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi karşımıza çıkıyor. Uyarıya Tamam diyerek devam ediyoruz.

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme1

Aynı numaralar liste halinde sıralanmış durumda bizi bekliyor. Ben kendi rehberimi daha önceden temizlediğimden, denemek için bir kişiyi yeniden kaydettim. Silmek istediğiniz kartivizin yanındaki kutuya işaret koyarak “Seçilileri Sil” butonuna basmanız yeterli.

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme2

Eğer bir uygulama kullanmak istemiyorsanız bunun için ikincil bir yöntem daha bulunuyor. Açıkça söylemek gerekirse uygulama bunun için çok daha verimli ve hızlı bir çözüm ancak alternatif bir yöntem olarak Gmail’i de kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise oldukça basit.

  • Gmail hesabınıza giriş yapın.
  • Google logosunun altındaki Gmail butonuna basın.
  • Açılan menüden ‘Rehber’i seçin.
  • Kişi listeniz karşınıza çıkacak, ‘Daha Fazla’ butonuna basın.
  • ‘Çift Girişleri Bul ve Birleştir’ yazılı butona tıklayın.
  • Yapılan tarama sonrasında ‘Birleştir’ diyin.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu