Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme

Rehberinizde aynı kişiye ait birden fazla numara var ve tek tek silmekle uğraşmak istemiyorsanız size sunduğumuz çözüm önerilerine bir göz atmanızda fayda var. Bu yazımızda Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme işlemini resimli olarak anlatacağız.

Akıllı telefonlarımızda özellikle yedek alma ve yedekten yükleme işlemlerinden sonra karşımıza çıkan çift numaralar bir hayli can sıkıcı olabiliyor. Tüm numaraların birden fazla olduğunu düşünürsek saatler alabilecek bir işlem haline geliyor.

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme işlemini uğraşmadan yapabileceğiniz iki farklı çözüm yolu önereceğim. İsterseniz bunların ilki olan Duplicate Contacts uygulamasına göz atalım.

Android Duplicate Contacts – Android için Rehberdeki Aynı Numaraları Temizleme Uygulaması İndir

Duplicate Contacts uygulaması, Android telefonunuzda bulunan aynı kişileri tespit edip anında temizlemenize yardımcı oluyor. Uygulamaya giriş yaptığınız anda rehber taranıyor ve aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi karşımıza çıkıyor.

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme1

Uyarıya Tamam diyerek devam ediyoruz. Aynı numaralar liste halinde sıralanmış durumda bizi bekliyor. Ben kendi rehberimi daha önceden temizlediğimden, denemek için bir kişiyi yeniden kaydettim. Silmek istediğiniz kartivizin yanındaki kutuya işaret koyarak “Seçilileri Sil” butonuna basmanız yeterli.

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme2

Bir diğer yöntem de Gmail hesabınız üzerinden yapılıyor. Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Google logosunun altında bulunan Gmail butonuna basın. Liste açılınca Rehber bölümüne tıklayın.

Tıkla, Öğren : Telefon Rehberindeki Yinelenen Kişiler Nasıl Birleştirilir

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme3

Bu bölümde telefonunuza tanımlı Gmail hesabınızı kullanmalısınız. Rehber’e giriş yaptığınızda kişi listeniz karşınıza çıkacaktır.

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme4

Listenin üstünde yer alan Daha fazla butonuna basın ve “Çift girişleri bul ve birleştir” seçeneğine tıklayın. Çift olan numaralar taranacak ve size sunulacaktır. Birleştir diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Silme5

Bu yazımızda sizlere rehberinizdeki çift numaraları nasıl birleştirebileceğinizi anlattık. Android cihazlarınızda sizlere zorluk çıkaran sorunların çözümlerini detaylı şekilde anlatmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Yorum Yap

Yorum Yap