Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar

Yavaşlayan. donan ve kasma yapan Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar yazımızla birlikteyiz.

Oyun oynarken yada uygulama kullanırken Android Kasma Sorunu yaşayanların işine yarayabilecek Android yavaş çalışma sorununa 4 çözüm önerisini daha önce buradaki yazımıza vermiştik.

Android telefonunuzu üst seviye modeller kadar hızlandırmanız çok zor, ancak çeşitli uygulamalar ile Android telefon ve tabletinizi hızlandırmanız mümkün görünüyor.

Bizde sizler için, gereksiz verileri silerek ve uygulamaları uyutarak Android telefonunuzu rahatlatacak olan 5 uygulamayı bir araya getirdik.

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar

HTC Boost+

HTC, geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansmanda yeni amiral gemi modelinin yanı sıra Boost+ uygulamasını duyurdu.

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar-HTC Boost+

HTC’nin Android telefonlar için hazırladığı optimizasyon uygulaması olan Boost+, gereksiz verileri silmenize ve belleği boşaltmanıza olanak tanıyarak telefonunuzun rahatlamasına ve depolama kapasitesinden tasarruf etmenize olanak tanıyor.

Ayrıca HTC Boost+’ın kullanıcılara sunduğu Uygulama Kilitleme özelliği sayesinde, telefonunuzda bulunan özel verilerinize başkaları tarafından erişilmesini engelleyebilirsiniz.

CCleaner

Windows ve Mac işletim sistemlerinden tanıdığınız popüler temizlik uygulaması CCleaner, Android işletim sisteminde başarısını kanıtlamaya devam ediyor.

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar-CCleaner

Arama kayıtları, mesaj iletileri, uygulama önbelleği, tarayıcı geçmişi ve pano içeriği gibi gereksiz verileri kaldırarak telefonunuzu rahatlatan CCleaner, cihazınızda depolama alanı açmanıza ve işlemci kullanımı, pil düzeyi gibi sistem bilgilerine erişmenize olanak tanıyor.

CCleaner – Temizleyici
CCleaner – Temizleyici
Developer: Piriform
Price: Free

Power Clean

Android telefonların optimizasyonu için hazırlanan ücretsiz uygulamalardan biri olan Power Clean, son güncellemeler ile birlikte çok daha kapsamlı bir hale gelerek Play Store’da yükselmeye başladı.

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar-Power Clean

Cihazınızın ara belleğinde ve geçici klasörlerinde tutulan tüm gereksiz dosyaları tek seferde silebilen Power Clean, tarayıcı geçmişi ve pano verileri gibi kapsamlı temizlikler yapmanıza da imkan tanıyor.

Power Clean - Optimum Temizlk
Power Clean - Optimum Temizlk
Developer: LIONMOBI
Price: Free

Greenify

Android optimizasyonu denilince vazgeçilmez uygulamalardan olan Greenify, arka planda çalışarak kullanmadığınız halde telefonunuzu yoran uygulamaları uyutmanızı sağlıyor.

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar-Greenify

Greenify üzerinden seçtiğiniz uygulamalar, telefonunuzun ekranını kilitlediğiniz andan itibaren otomatik olarak kapatılarak gereksiz enerji ve ram kullanımının önüne geçilir. Türkçe dil desteği bulunan Greenify’nin, widget’ları sayesinde uygulamaları toplu olarak uyutabiliyorsunuz.

Greenify
Greenify
Developer: Oasis Feng
Price: Free

Profesyonel Telefon Soğutucu

Akıllı telefonlar ısındığında daha fazla enerji tüketmeye başlarken, sıcaklıktan cihazınızın etkilenmemesi için işlemci performansı otomatik olarak düşürülür.

Android Telefonu Hızlandırmak için En İyi Uygulamalar-Profesyonel Telefon Soğutucu

Özellikle, orta ve giriş seviyesi cihazlar zaten performans yönünden kullanıcılara yetersiz gelebiliyorken, işlemci performansının düşmesiyle çekilmez bir hale geliyor.

Profesyonel telefon soğutucu uygulaması, telefonunuz aşırı sıcaklığa ulaştığında sistem kaynaklarını tüketen uygulamaları tespit ederek işlemcinin soğuması için bu uygulamaları sonlandırıyor.

Profesyonel telefon soğutucu
Profesyonel telefon soğutucu

Bu uygulamaların telefonunuzu rahatlatmak için hazırlandığını ve hiçbir zaman amiral gemi cihazların performansına ulaştırmayacağını unutmamalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.