Android telefonunuzun işletim sistemi sürümünü öğrenmek

Android telefonunuzun işletim sistemi sürümünü öğrenmek

Android cihaz sahipleri eğer pahalı ve yeni piyasaya çıkmış bir cihaz alırlarsa sık sık güncelleme alacaklardır. Google, kendi cihazları için 18 aya kadar güncelleme desteği sunuyor. Peki nedir bu güncelleme ve Android işletim sistemi sürümümü nereden öğrenebilirim? Her güncellemede işletim sistemi sürüm atlar mı? Bu sorulara yanıt veriyoruz.

Güncellemeler işletim sistemini daha iyi hale getirmek ve telefonu daha kullanışlı yapmak için güncelleniyor. Güncellemeyi telefon üreticisi yapıyor. Yani eğer Sony cihaz aldıysanız güncellemeyi Sony yapacak. Yani güncellemelerin Androidle bir ilgisi yok.

androidsurumu

Peki Android güncellemesi nedir? Android güncellemeleri temelde Google tarafından geliştirilen bir ana sürümdür. Şirketler bu güncellemeleri alarak kendi telefonlarına uygularlar. Android 4.4 bir ana sürüm KitKat güncellemesidir. Google bundan sonra Android 5.0 Lollipop güncellemesini piyasaya sürmüştür. Şirketler bu temel dosyaları alarak kendi cihazları için uygularlar.

androidsurumu1

Peki cihazınızın Android sürümünü nereden öğrenirsiniz? Telefonunuz hangi sürümde görmek için şu yolu takip edin: Ayarlar – Telefon Hakkında – Android Sürümü satırı. Bu kısımda yazan sizin işletim sistemi sürümünüdür. Android işletim sistemi ve güncellemeler hakkında sorularınız varsa yorum olarak bizlere sorun.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. internette neredeyse her yerde aynı şey var ama buradaki çözümler çok farklı teşekkürler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?