Android Ücretli Uygulamaları Ücretsiz indirme

Bir çok kişi Google Play’de bulunan Android ücretli uygulamaları ücretsiz indirme işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor.

Google Play Store’da yer alan uygulama ve oyunların bir çoğu ücretli. Zaten genel bir değerlendirme yaptığınızda ücretli oyun ve uygulamaların her zaman daha kaliteli olduğunu görüyorsunuz. Bazılarının çok pahalı olduğu uygulamaları ücretsiz indirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Google Play Store dışında bir çok android oyun ve uygulamayı ücretsiz indirebileceğiniz market uygulamaları mevcut.

Freedom ile Android Ücretli Uygulamaları Ücretsiz indirme

Google Play üzerinden Android ücretli uygulamaları ücretsiz indirme olanağına aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek sahip olabilirsiniz.

Android ücretli uygulamaları ücretsiz indirme için FreeStore ismindeki uygulamayı kullanacağız.Freestore bir Android uygulamasıdır. Direk olarak Google Play Store üzerinden uygulamanın orjinalini ücretsiz indirmeye olanak tanır. Diğer Android uygulamaları gibi indirip kurmanız gerekiyor.

Ancak uyarıyı yapalım; bu yöntem Google tarafından önerilen bir uygulama indirme yöntemi değildir. Bu yüzden  karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorun karşısında  sorumluluk kabul etmemektedir.

Öncelikle android cihazınızın root’lu olması ve Google Play Store‘un yüklü olması gerekmekte.

Freedom.APK’yı bu adresten indirin.

Uygulamayı yükleyin. Burada iki farklı uyarı var:

  • Güvenlik ayarlarından Unknown sources’ı aktif edin
  • Uygulamanın ilk kez açılması biraz zaman alabilir. Acele etmeyin. Açılınca superuser permission izni verin.

Şu an uygulama hazır ama Türkiye‘den kullanım için yapılması gereken bir şey daha var. Telefon saat dilimini değiştirmek lazım.

  • Ayarlardan, Tarih ve Saat kısmına girin.
  • Otomatik tarih ve saat” ayarını deaktif edin.
  • Daha sonra alt tarafta “Saat dilimini seç” seçeneği kullanılabilir olacak.
  • Buradan, saat dilimini “Moscow GMT +4” olarak değiştirin.

Şimdi asıl işleme geçebiliriz.

Uygulamayı indirip yüklüyoruz ama açmıyoruz. Daha sonra Google Play’den yüklemek istediğimiz uygulamaya geliyoruz.

Uygulamanın paylaş butonuna basın.

Android Ücretli Uygulamaları Ücretsiz indirme

Paylaş dedikten ardından karşınıza nasıl paylaşmak dilediğinizi soran tek ekran çıkacak. Siz de oradan “free store” uygulamasını seçeceksiniz.

Android Ücretli Uygulamaları Ücretsiz indirme

Uygulama sizi indirme işlemi için farklı bir sayfaya gönderecektir. Uygulamanın yanında bulunan Download butonuna basarak uygulamayı indirmeye başlayın.

Android Ücretli Uygulamaları Ücretsiz indirme

Bu şekilde Ücretli uygulamaları  bedava indirebilirsiniz. Ne var ki size önerim büyük boyutlu uygulamaları indirip boşuna süre kaybetmeyin. Nedeni Ise boyutu büyük var olan uygulamalar çalışmıyor. En fazla 200-300 MB boyutunda dosyalar indirin. Onların çoğunu çalıştırıyor.

Freedom’la Hangi Uygulamaları İndiremezsiniz?

Freedom, online uygulamaları indirmek isterseniz çalışmaz! Yani, örnek olarak paralı online multiplayer ya da single oyunları indirmek isterseniz çalışmaz. İndirmek istediğiniz uygulamanın internet üzerinden veri alışverişi yapmaması lazım.

Çoğu uygulama indirirken Paypal gibi ödeme metotları sunuyor. Eğer böyle bir durum oluşursa, bedava indirme yapamazsınız.

Freedom Nasıl Silinir ?

Freedom’u silmek istiyorsanız, önce uygulamaya girin. Menü’den Stop yaptıktan sonra uygulamayı silin. Eğer bu işlemi yapmazsanız Freedom’suz Google Play Store’u kullanmazsınız.

Yukarıda tanıttığımız market uygulaması dışında en iyi Google Play Alternatifi 5 Uygulama Mağazası ‘nı tanıttığımız yazımızada bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu