Nedir, Nasıl Yapılır

VoWifi Arama Nasıl Yapılır ?

VoWifi Wi-Fi Arama nedir? VoWifi (Wi-Fi Arama) nasıl aktif edilir? Android ve iPhone VoWifi Arama Nasıl Yapılır ?

4.5G ile birlikte mobil internet üzerinden HD kalitesinde telefon görüşmesi yapmayı sağlayan VoLTE teknolojisi ülkemizde kullanıma sunulmuştu. VoLTE Teknolojisi Nedir, Ne İşe Yarar  yazımızda buna ayrıntılı olarak değinmiştik.

VoWifi yani Wi-Fi Arama nedir?

VoWifi (Wi-Fi Arama) teknolojisi ile bulunduğunuz konumda telefonunuz çekmese bile Wi-Fi ağına bağlıysanız arama yapabiliyorsunuz. VoWifi Sinyal seviyesinin yetersiz kaldığı noktalarda yüksek kalitede telefon görüşmesi yapmaya imkan veren, yurt dışına çıktığınızda da roaming ücreti vermeden HD kalitede konuşma sunan harika bir teknolojidir.

VoWifi uyumlu cihazlar

Turkcell’in VoLTE ve VoWifi sayfasında destekleyen cihazlara baktığımızda iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus ve SE; Samsung S6, S6 Edge, S7 ve S7 Edge; LG G4 ve G5 modellerini görüyoruz. Bu liste tabii ki zamanla değişecek; yeni cihazlar eklenecektir.

VoWifi Arama Nasıl Yapılır ?

VoWifi da VoLTE gibi doğrudan kullanılamıyor. Öncelikle telefonunuzun yazılımını güncellemeniz, akabinde operatör güncellemesini almanız, sonrasında da aboneliğinizi başlatmanız gerekiyor.

Aboneliğinizi HDSES yazıp 2200’a kısa mesaj göndererek, Turkcell Hesabım uygulaması üzerinden veya Turkcell Müşteri Hizmetleri 532’yi arayarak başlatabiliyorsunuz.

Android VoWifi Arama Arama Nasıl Aktif Edilir ?

Samsung telefonda Telefon – Daha Fazla – Ayarlar – WiFi Araması, LG telefonda Ayarlar – Ağlar – Çağrı Ayarları – WiFi Calling yolunu izleyerek VoWifi servisini kolaylıkla aktif etmeniz mümkün.

iPhone VoWifi Arama Arama Nasıl Aktif Edilir ?

iPhone’da Ayarlar – Telefon – WiFi ile Arama altında “Bu iPhone’da Wi-Fi ile Arama”yı açarak VoWifi servisini etkinleştirebiliyorsunuz.

VoWifi Arama Nasıl Yapılır ?

VoWifi Servisi Nasıl iptal Edilir ?

VoWifi servisini de VoLTE gibi IPTAL HDSES yazıp 2200’a sms atarak hızlıca iptal etme şansınız var.

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu