Android Wear 2.0’nin Dikkat Çeken 6 Özelliği

Android Wear 2.0'nin Dikkat Çeken 6 Özelliği 1

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Google’ın akıllı saatlerde kullanılmak üzere geliştirdiği Android Wear 2.0’nin Dikkat Çeken 6 Özelliği yazımız ile sizlerle birlikteyiz.

Android Wear 2.0 nedir?  Android Wear 2.0 ne zaman çıkacak? Android Wear 2.0 güncellemesi alacak akıllı saatler nelerdir ?

Android Wear 2.0 adıyla hazırlanan yeni sürümde bir çok yenilik ise kullanıcıları bekliyor olacak.Android Wear 2.0 işletim sisteminin ilkj defa kullanıldığı LG Watch Sport ve LG Watch Style saatlerini burada anlatmıştık. Bakınız : LG Watch Style ile LG Watch Sport Karşılaştırması

Android Wear 2.0’nin Dikkat Çeken 6 Özelliği

1 – Kişiselleştirebileceğiniz bir arayüz

Android Wear ile saat arayüzünde bir takım kişiselleştirmeler yapılabildiğini biliyoruz. Kısıtlı olarak yapılan bu kişiselleştirmeler Android Wear 2.0 zincirlerinden kurtulmuş şekilde karşımıza çıkıyor.

Android Wear 2.0'nin Dikkat Çeken 6 Özelliği

Randevularınız, hisse performanslarınız, spor hedefleriniz ve sizin için önemli olan diğer bilgileri artık ana saat ekranına yerleştirebiliyorsunuz. Hızlı erişim imkanı sağlayan yeni özellik ile kendi tarzınızı yaratabiliyorsunuz.

2 – Gelişmi Fitness Sistemi

Fitness özelliği hemen hemen her akıllı saatte karşımıza çıkıyor. Yaşam koçu gibi davranan bu özellik, yapılan aktiviteleri ölçerek kullanıcıya bilgi veriyor. Android Wear 2.0 ile bu sistem daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Bundan sonra akıllı saatinizde ağırlık kaldırma egzersizlerinizi de takip altına alabilecek ve bu işlemleri yaparken aramaları cevaplayabilecek ya da Google Play Müzik üzerinden sevdiğiniz bir müziği dinleyebileceksiniz.

3 – Arama ve Uygulama İndirme Desteği

Android Wear 2.0 ile akıllı saatinize beğendiğiniz uygulamaları indirebiliyor olacaksınız. Eğer saatiniz hücresel bir bağlantıya sahipse arama yapabilecek ve Android Wear 2.0 için geliştirilen uygulamaları indirebileceksiniz. AccuWeather, Android Play, Bring!, Google Fit, Google Messenger gibi uygulamalar ve daha fazlası akıllı saatinizde sizleri bekliyor olacak.

4 – Bildirim cevaplama için geniş seçenekler

Bundan sonra akıllı saatinize ulaşan iletilere cevap vermek istediğinizde karşınıza birden fazla seçenek çıkıyor olacak. Akıllı saatinize bir bildirim geldiğinde onu genişletebilir, sesli yanıtlayabilir, klavye ile cevaplayabilir ya da el yazısıyla cevap yazabilirsiniz. WhatsApp, Facebook Messenger, Glide, Hangouts gibi uygulamalar Android Wear 2.0 ile çok daha kolay bir şekilde kullanılabilecek.

5 – Yeni Gelişmiş Yapay Zeka: Google Asistan

iOS’un Siri’si varsa Android Wear’ın da Google Asistanı var diyen Google, Android Wear 2.0 ile yapay zeka teknolojisini bileklerinize doluyor. Yeni sürümde kullanıma sunulan Google Asistan ile hava durumunu öğrenebiliyor, rezervasyon yapabiliyor ya da alışveriş listenizi güncelleyebiliyorsunuz. Şimdilik Almanca ve İngilizce desteğine sahip olan Google Asistan ilerleyen dönemlerde yeni dillerin desteğine de sahip olacak.

6 – WiFi, Bluetooth, GPS, LTE, NFC Bağlantı Özellikleri

Öte yandan Anroid Wear 2.0 ile akıllı saatlerin bağlantı seçenekleri de genişletilmiş durumda. WiFi, Bluetooth, LTE, GPS, NFC seçeneklerine ek olarak en iyi bağlantı sistem tarafından tespit edilebiliyor. Ayrıca Android Play ile temassız ödeme işlemleri de yapılabiliyor.

Android Wear 2.0 güncellemesi alacak akıllı saatler

Android Wear 2.0 güncellemesini alacak akıllı saatler Google tarafından duyuruldu ve kısa süre içerisinde bu saatler yeni sürümlerine kavuşmuş olacak. İşte o modeller.

 • ASUS ZenWatch 2 & 3
 • Casio Smart Outdoor Watch, Casio PRO TREK Smart
 • Fossil Q Founder, Fossil Q Marshal, Fossil Q Wander
 • Huawei Watch
 • LG Watch R, LG Watch Urbane ve 2nd Edition LTE
 • Michael Kors Access Smartwatches
 • Moto 360 2nd Gen, Moto 360 for Women, Moto 360 Sport
 • New Balance RunIQ
 • Nixon Mission
 • Polar M600
 • TAG Heuer Connected

.:: En Ucuz 7 Akıllı Saat

.:: Sim Kart Desteği Bulunan 4 Akıllı Saat

.:: Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

.:: Akıllı Saatler İle Neler Yapılabilir?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol