Android Wear iPhone’da Nasıl Çalışır?

Android Wear iPhone’da Nasıl Çalışır?

Bu yazımızda akıllı saat pazarının en çok kullanılan işletim sistemlerinden olan Android Wear iPhone’da Nasıl Çalışır detaylı olarak anlattık.

Akıllı saatler son zamanların ilgi gören teknolojilerinden olmaya başladı. Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir  yazımızda akıllı saat alacakların gözöününde bulundurması gereken bazı önemli ayrtıntıları açıklamıştık. Bunun yanında En Ucuz 7 Akıllı Saat  ve Sim Kart Desteği Bulunan 4 Akıllı Saat  yazılarımıdada akıllı saat alacaklara bazı önerilerde bulunmuştuk.

Bu yazımızda ise Androi Wear sahibi olan ve iPhone ile kullanmak isteyenlerin telefonlarını bu cihazla nasıl eşleştirerek kullanabileceklerini anlatacağız.Android Wear akıllı satinizi iPhone telefonunuzla eşleştirerek çalıştırmanız mümkün. Bunun için aşağıda anlattığımız adımları uygulamanız yeterli.

Android Wear iPhone’da Nasıl Çalışır?

Android wear for iOS/iPhone ismindeki uygulama ile Android Wear sürümüne sahip akıllı saatleri iPhone ile kullanabiliyorsunuz.

Aşağıdaki işlemleri uyguladıktan sonra iPhone’a gelen mesaj, çağrı ve uygulama bildirimlerini Android Wear’da görüntüleyebileceksiniz.

1. Adım: Öncelikle Android Wear for iOS/iPhone uygulamasını indirin. İndirme linki hemen aşağıda bulunmaktadır.

Wear OS by Google – Smartwatch
Wear OS by Google – Smartwatch

2. Adım: App Store’dan “Light Blue” isimli uygulamayı iPhone’unuza indirin. Light Blue uygulamasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

LightBlue® Explorer
LightBlue® Explorer
Developer: Punch Through
Price: Free

3. Adım: Light Blue uygulamasını ve Bluetooth’u açın. Uygulamanın sağ üst bölümünde bulunan “+” bölümüne tıklayın. Karşınıza çıkan ekrandan “Blank” seçeneğini seçin ve “save” butonuna tıklayın.

Android Wear iPhone'da Nasıl Çalışır

4. Adım: Android Wear’a sahip akıllı saatinizden “Android Wear for iOS/iPhone” uygulamasını açın.

5. Adım: Light Blue uygulamasında oluşturduğunuz “Blank” seçeneğine tıklayın ve aktif edin.

6. Adım: Eğer işlemleri doğru uyguladıysanız Android Wear’da işlemin onaylandığına dair uyarı çıkacak. İşlem onaylandıktan sonra Android Wear’da tuş kilidi yapın.

7. Adım: Android Wear’ın ana ekran kilidini yukarı doğru kaydırarak açın. Bu işlemi yaparken etkinlik bölümünden kaydırma yapmamanız gerekiyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerekde bu işlemi yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?