Android Yerine iPhone Tercih Etmek için 4 Neden

Android Yerine iPhone Tercih Etmek için 4 Neden

Yeni bir akıllı telefon alacaksınız ancak IOS işletim sistemli  iPhone yada Android Cihazmı almalı karar veremediniz mi ? Android mi? iPhone mu ? İşte Android Yerine iPhone Tercih Etmek için 4 Neden

Akıllı telefon ve tablet almak isteyen kullanıcıların son yıllarda düştüğü en büyük ikilemlerin başında gelir Android mi iOS mu sorusu. Artık cihaz satın almaya karar verdiğimizde donanımına dikkat ettiğimiz kadar işletim sistemine de dikkat ediyoruz.

Android Yerine iPhone Tercih Etmek için 4 Neden

Piyasada sayısız Android modeli mevcut. iPhone’a alternatif olabileceklerin sayısı ise bir elin parmaklarını geçmez. Daha basit bir kullanım isteyen kullanıcılar genellikle iPhone’u, daha fazla kontrol ve çeşitlilik isteyenler ise Android’i tercih ediyor. Ancak bu işletim sistemleri arasında seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken daha birçok etken mevcut.

1 – Apple’ın Sürekli Güncelleme Desteği

Android yerine iPhone’un tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi Apple’ın senelerce süren güncelleme desteği. Bazı Android telefonlar 1 senenin ardından güncelleme almazken, Apple’ın 4-5 sene önce satışa sunduğu iPhone’lar için bile güncelleme dağıtımı yaptığı biliniyor. Bunun nedeni Apple’ın daha az modele sahip olması olabilir ancak diğer üreticilerin de bunu göz önünde bulundurarak planlama yapmaları daha iyi olurdu.

2 – En Kaliteli Uygulamalar AppStore’da

Android’in uygulama mağazası Google Play Store, Apple’ın uygulama mağazası App Store’dan çok daha büyük ve daha fazla geliştiriciye sahip. Ancak Google Play Store’da olmayan birçok uygulamanın App Store’da yer aldığı ve bu uygulamaların genellikle profesyonel geliştiriciler tarafından yayımlanan, kaliteli uygulamalar olduğu da birçok kişi tarafından biliniyor. Üstelik, her iki uygulama mağazasında yer alan uygulamalar ilk olarak App Store’a geliyor.

3 – iPhone’larda Yerleşik Operatör Uygulamaları yoktur

Android telefonunuzu herhangi bir operatörden satın alıyorsanız, o operatörün asla kullanmayacağınız uygulamalarının da telefonunuzda olmasını kabul etmişsiniz demektir. Aynı durum iPhone’lar için geçerli değildir. iPhone’unuzu hangi operatörden veya nereden alırsanız alın, Apple’a ait olmayan bir uygulamayla karşılaşmazsınız.

4 – En iyi Müşteri Hizmetleri Desteği

Hiçbir akıllı telefon üreticisi, cihazlarının kendi kendine bozulmayacağının garantisini veremez. Bu nedenle satın aldığınız akıllı telefon ne kadar iyi olursa olsun müşteri hizmetlerinin desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bundan dolayı akıllı telefon satın alırken müşteri hizmetlerinin kalitesini es geçmemek gerekir. Düzenli olarak yapılan anketler, müşteri hizmetleri konusunda en iyi akıllı telefon üreticisinin Apple olduğunu gösteriyor.

Android’den iPhone’a Geçiş Nasıl Yapılır ?

Yorum Yap

Yorum Yap