Android’de arama engelleme nasıl yapılır?

android-cagri-mesaj-engelleme-600x293Android işletim sisteminde basitçe kullanabileceğimiz uygulamalardan birisi telefon numarası engellemedir. Engellenen numaradan ne çağrı ne de mesaj gelebilir. Bu gelen çağrı ya da mesajlar sizin belirlediğiniz bir yerde birikir. Asla rahatsız olmazsınız. Peki sistem nasıl çalışıyor?
Bir uygulama üzerinden çalışma şeklini size anlatmak daha iyi olacaktır. Arama veya mesaj engelleme uygulamaları hemen hemen aynı özellikte oldukları için siz istediğinizi kullanabilirsiniz.

AFirewall Android uygulaması bir çağrı ve mesaj engelleme uygulamasıdır. Engellediğiniz numraları telefonunuz açık olmasına rağmen sesli mesaja yönlendirebilir ya da meşgul çalmasını sağlayabilir. Elbette sadece engellenen numaralara. Uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi hem çağrı hem mesaj engelleme listesini farklı farklı oluşturabilmeniz. Yani bir numarayı sadece arama engellemeye ekleyerek başka birini sadece mesaj engellemeye ekleyebilirsiniz.
Bu tür uygulamalar ile
Engellediğiniz numara sizi arayamaz, isterseniz telefonunuzdan bu numara geri aranamaz.
Engellenen mesajlar isterseniz otomatik cevaplanabilir.
Uygulama şifrelenebilir, sizden başkası listelerinizi göremez.
Engellenen numaraların içerikleri sonradan kontrol edilebilir ve cevaplanabilir.

Uygulama içinde bir çok liste bulunuyor. Bunların birine tıklayarak numara eklediğiniz zaman o listenin kuralları o numara için geçerli oluyor. İsterseniz listeleri ve kuralları siz belirleyebiliyor eklenilen numarala ne yapılacağına karar verebiliyorsunuz. Sürekli telefonla rahatsız edilen insanların mutlaka denemesi gereken bir uygulama.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

- - - -
DMCA.com Protection Status