Androidde Boş Alan Nasıl Açılır?

Androidde Boş Alan Nasıl Açılır?

Android telefonlarda yeterli depolana alanı yok, androidd boş alan kalmadı uyarıları ile karşılaşan kullanıcılarımız için Androidde Boş Alan Nasıl Açılır bu yazımızda anlatacağız.

Android telefon veya tablet kullananlar için belki de en büyük sorun depolama alanıdır.u sorun microSD kartlar ile biraz olsun çözüme kavuşmuş olsa da, tüm cihazlarda bu bellek kartları için genişleme slotu bulunmayabiliyor. Bir diğer sorun ise bazı uygulamalar sadece android cihazın kendi belleğinde çalışıyor. Durum böyle olunca bellekte boş alan açılması bir hayli önem arz ediyor.

Android yeterli depolana alanı yok, Androidde boş alan nasl açılır sorununun nasıl çözeüleceğini detaylı olarak anlatıyoruz.

Androidde Boş Alan Nasıl Açılır?

Android telefon yada tabletinizde yeterli boş alan yok uyarılarından kurtularak depolama alanı açmak için aşağıda tavsiye ettiğimiz yöntemleri kullanın.

Telefon hafızasında bulunan Fotoğraf ve videoları Google Fotoğraflar’a yedekleyebilirsiniz.Bu şekilde hatırı sayılır bir depolama alanı açabilirsiniz.

Bunu  için Google Play‘den ücretsiz Google Fotoğraflar uygulamasını indirin. Size uygulamanın linkini aşağıda sunuyoruz.

Google Fotoğraflar
Google Fotoğraflar
Developer: Google LLC
Price: Free

Uygulamayı açın, tüm fotoğraflar ve videoları Wi-Fi üzerinden yedeklemek için Ayarlar menüsünde seçin. Medya aktarıldıktan sonra bunları telefonunuzdan silebilirsiniz.

• Fotoğraf ve video dosyaları haricindeki belgelerinizi Google Drive’a taşıyabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı Google Fotoğraflar’a taşımak için benzer şekilde, başka dosyaları saklamak için Google Drive‘ı  kullanabilirsiniz.

Android için Google Drive‘ı aşağıdaki linkimizden indirebilirsiniz.

Google Drive
Google Drive
Developer: Google LLC
Price: Free

Bir daha kullanmayı düşünmediğiniz oyun ve uygulamaları silebilirsiniz.

Bazı oyun ve uygulamalar devasa boyutlarda olabiliyor. Eğer kullanmayacaksanız bu oyun ve uygulamaları silin. Sonrasında ihtiyacınız olursa tekrar kurarsınız.

• Uygulamaların Önbelleğini Silin

Android önbelleğine alınan dosyaları silmek size azımsanmayacak bir depolama alanı açacaktır. Android Telefonlarda Uygulama Önbelleğini Temizleme  yazımıza bakabilir, yadaEn İyi 5 Android Önbellek Temizleme Uygulaması  yazımızdaki tavsiye ettiğimiz uygulamaları kullanabilirsiniz.

Eski indirdğiniz verileri temizleyin

İnternetten bir PDF veya diğer bir belgeyi her indirdiğinizde, İndirilenler klasörünüzde saklanır. Bunlardan artık işinize yaramayacak olanları mutlaka silin.

Dosyaları bir microSD karta taşıyın

Cihazınız MicroSD kart destekliyorsa fotoğraf, video, uygulama vs gibi verilerinizi SD karta taşıyabilirsiniz. Uygulamaları SD Karta Yükleme Nasıl Yapılır yazımızda bu konu hakkında epeyce ayrıntı paylaşmıştık.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?