Android’de Chrome Alternatifi 5 Tarayıcı

Android’de Chrome Alternatifi 5 Tarayıcı

Android cihazlarınızda varsayılan tarayıcı olarak gelen Chrome harici bir tarayıcı kullanmak isteynler için Android’de Chrome Alternatifi 5 Tarayıcı ‘yı derledik.

Google Play Store’da birçok bedava internet tarayıcısı mevcut ve bunların arasında gerçekten iyi internet deneyimi sunanlar var. Bizde bunlarda en iyi 5 tanesini sizler için toparladık.

Android’de Chrome Alternatifi 5 Tarayıcı

Android’de bir web tarayısı yüklediğinizde onu varsayılan hale getirebilir, web bağlantılarının yeni tarayıcınızla açılmasını sağlayabilirsiniz. Varsayılanlara geri dönemk isterseniz, Ayarlar’daki Uygulamalar sayfasına giderek “Varsayılanları temizle” düğmesine dokunun.

1# Yandex

Android'de Chrome Alternatifi 5 Tarayıcı

Rus yapımı bir tarayıcı olan Yandex ülkemizde zaten fazlası ile bilinmekte. Hafif, donanımlı ve pratik bir tarayıcı olan Yandex, turbo modu ile indirmeleri yavaşlatarak veri tasarrufu da sağlar. Ayrıca Yandex, giriş sayfasında en çok ilgilinizi çekecek siteleri gösterek pratik bir gezinme sağlar.

Yandex Browser with Protect
Yandex Browser with Protect
Developer: Яндекс
Price: Free

2# Opera Mini

Opera Mini, performanslı bir tarayıcı isteyenlerin bir numaralı tercihi olabilir. Dilerseniz Opera Mini ile indirmek istediğiniz büyük boyutlu dosyaları bir Wi-Fi bağlantısı gerçekleştirene kadar erteleyebilir ya da internet sitelerinin gösterdiği sayısız reklamların bazılarından kurtulabilirsiniz.

Opera Mini web tarayıcı
Opera Mini web tarayıcı
Developer: Opera
Price: Free

3- Microsoft Edge

Android'de Chrome Alternatifi 5 Tarayıcı

Microsoft’un Windows 10 ile birlikte ilk kez piyasaya sunduğu ‘yeni’ tarayıcısı Microsoft Edge, artık Android’e de geliyor. Microsoft’un açıklamasına göre mobil Microsoft Edge tarayıcının en büyük özelliği, PC’deki Microsoft Edge tarayıcı ile bağlantılı olması olacak. Şifreler ve favori sitelerin eşlenmesi haricinde mobil tarayıcıda yarım bıraktığımız bir işlemimizi PC’de devam edebileceğiz.

Microsoft Edge
Microsoft Edge
Price: Free

4- Firefox Focus

Android'de Chrome Alternatifi 5 Tarayıcı

Firefox Focus, standart Firefox’un ‘gizliliğe’ odaklanmış versiyonudur. İzleyicileri otomatik olarak engeller, şifreleri ve çerezleri ayarlarla uğraşmadan kolay yollardan temizler. Mozilla Foundation sayesinde sayfaları çok daha hızlı indirdiğini iddia eden tarayıcı, aynı zamanda reklamları da engelleyebiliyor.

Firefox Focus: Gizlilik tarayıcısı
Firefox Focus: Gizlilik tarayıcısı

5- Dolphin Browser

Dolphin Browser, diğer Android web tarayıcılarına oranla en çok özelliğe sahip olan uygulama diyebilirim. Chrome’dakine ek olarak eklentiler, reklam engelleme, flash oynatma, okuma modu, temalar ve önerilen içerikler gibi özelliklere de sahip olan Dolphin’in en büyük dezavantajı ise maalesef genele göre biraz düşük performansı.

Dolphin Tarayıcı 🐬
Dolphin Tarayıcı 🐬
Developer: Dolphin Browser
Price: Free

Her seferinde tarayıcı geçmişini temizlemek istemiyorsanız tarayıcı geçmişi kaydetme özelliğini kapatabilirsiniz. Girdiğim siteler görünmesin diyorsanız Tarayıcıda Geçmişi Kaydetmeme Özelliği Nasıl Ayarlanır buradaki yazımızda anlatıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.