Android’de Sahte konum nasıl oluşturulur?

Bu yazımızda Android’de Sahte konum nasıl oluşturulur inceleyeceğiz. Fake Gps Location uygulaması ile olmak istediğimiz yerde GPS üzerinden sahte bir şekilde olabiliyoruz. Örnek verecek olursak, İstanbul’dayken arkadaşlarınıza ben New Jersey şehrindeyim deyip konumunuzu ayarlayıp istediğiniz uygulama üzerinden (Facebook, WhatsApp, Viber, vb.) gönderip orada olmanızı sağlıyor.

Bu yazımızda Android’de Sahte konum nasıl oluşturulur inceleyeceğiz.

Android’de Sahte konum nasıl oluşturulur

Sahte GPS konumu oluşturmak için öncelikle GPS verisini “spoofing” edecek bir uygulamaya ihtiyacınız var. Biz bu rehberi hazırlarken Fake GPS Location Spoofer Free’den yararlandık. Aşağıdaki verdiğimiz linkten bu uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyin ve çalıştırın.

Öncelikle uygulamayı mağazadan indiriyoruz. Fake GPS location İNDİR

GPS etkin değilse sizden GPS’i etkinleştirmenizi isteyecektir. Araç aynı zamanda Wi-Fi’ı devre dışı bırakmanızı öneriyor, çünkü Android’li akıllı telefonlar konum belirlemek için genellikle Wi-Fi’dan da yardım alıyor. Yalnızca GPS’le konum belirlenmesi için “Settings” menüsünden konum ayarlarına erişin ve “Mode” seçeneğini bulun.

Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır1

Android’de sahte GPS konumu oluşturmak için geliştirici modunun etkinleştirilmesine ihtiyaç var. Android “Settings” menüsünden “About device” seçeneğine girin ve “Build number” seçeneğinin üzerine 7 defa arka arkaya dokunun. Geliştirici modunun etkinleştirildiği uyarısını göreceksiniz.

Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır2

Artık bir geliştiricisiniz, “Settings” menüsüne geri dönün ve geliştirici seçeneklerinin bulunduğu “Developer options” a erişin. Alt menüden “Allow mock location” yani “Sahte konumlara izin ver” seçeneğini işaretleyin. Sahte konum oluşturma işleminde sorun yaşıyorsanız akıllı telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır3

Akıllı telefonunuzda Android 6.0 ya da daha güncel bir firmware kuruluysa sahte konumlara izin veren seçeneği etkinleştirdiğinizde sahte konum oluşturma işleminde kullanmak istediğiniz uygulamayı seçmeniz için bir menü karşınıza gelecektir. Yüklediğiniz uygulamayı bu aşamada seçebilirsiniz.

Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır4

Şimdi sahte konum oluşturma uygulamasına geri dönün. Tek yapmanız gereken dilediğiniz bir konumu belirlemek ve o konumun üzerine çift dokunmak. Bu sayede diğer uygulamalar ve konum kısıtlamalı hizmetlerde sınırları aşarak kendinizi dilediğiniz ülkede / şehirde gösterebilirsiniz.

Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu