Android’de Virüs Temizleme Yöntemi

Android’de Virüs Temizleme Yöntemi

Android işletim sistemine verdiğiniz izinler yüzünden sisteme dışardan yüklemeye çalıştığınız uygulama ve oyunlar yüzünden zararlı dosyalar canınızı sıkabilir ve sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda Android’de Virüs Temizleme Yöntemi’ni anlatacağız.

Android işletim sistemi İOS işletim sistemine göre daha özgür bir bir sistemdir.Özelleştirilebilir ve kişiselleştirilebilir bir sistem olduğu için ne kadar eğlenceli ve bir o kadar da zararlı olabiliyor.

Android işletim sistemlerine sadece Google Play üzerinden değil aynı zamanda dışardan Apk dosyalarını yükleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.Tabi bu gibi durumlar biraz sakıncalı olabiliyor ve zararlı dosyalar Android cihazınıza bulaşabiliyor.Bu zararlı dosyalar cihazınızı yavaşlatabilir ve kullanılmaz hale getirebilir yada bilgi hırsızlığında kullanılabilir.

Android’de Virüs Temizleme Yöntemi

Android’de Virüs Temizleme Yöntemi işlemine başlarken İlk olarak cihazımızı güvenli modda başlatmamız gerekmektedir.

Tıklayın, Öğrenin : Android Telefon Güvenli Modda Nasıl Başlatılır?

Güç düğmesine bir süreliğine basılı tutuyor sonrasında Kapat’a uzun süre dokunuyorsunuz.

Eğer bu şekilde yapamıyorsanız cihazın bataryasını çıkarmayı veya 10 saniye boyunca güç ve ses azaltma butonlarına aynı anda basılı tutmayı deneyin.

Android Cihazlarda Virüs Temizleme Yöntemi

Daha sonra ise cihazınız açıldığında sağ alt köşede Güvenli Mod yazısını göreceksiniz.

Eğer çıkmıyorsa tekrar cihazın bataryasını çıkarmayı veya 10 saniye boyunca güç ve ses azaltma butonlarına aynı anda basılı tutmayı deneyin.

Daha sonra ise hata veren ve zararlı olduğunu düşündüğünü uygulamaları kaldırmaya başlayınız.

Tıklayın, Öğrenin : Android Telefon Format Atmadan Virüsten Nasıl Temizlenir?

Bu işlem için ise Ayarlar – Uygulamalar – İndirilenler Güvenli olmadığını hissettiğiniz zararlı uygulamayı kaldırmak için üzerine dokunuyor ve ardından “uygulama bilgileri” ekranında “kaldır”a dokunuyorsunuz.

Eğer kaldır butonu aktif değilse Ayarlar – Güvenlik – Cihaz Yöneticileri yolunu izliyorsunuz ve cihaz yöneticilerine girip Android Cihaz Yöneticisi’nin yanında onay kutucuğunu kaldırıyorsunuz.

Android Cihazlarda Virüs Temizleme Yöntemi

Malware‘i silme işlemini tamamlandıktan sonra cihazınızı olağan şekilde kapatıp açıyorsunuz.

Cihazınız yepyeni meydana geldiğini yönelik aynı vaziyetle karşılaşmamak için sizler için seçtiğimiz Android Cihazlar için En İyi Antivirüs Programlarından bir tanesini cihazınıza indirip yüklemenizi öneririz.

Bu yazımızda Android’de Virüs Temizleme Yöntemi işlemlerinin nasıl yapılacağını anlattı. Soru ve önerilerinizi için konu altındaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Kaydet

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?