Android’i Bluestacks İle Windows’da Kullanma

Android’i Bluestacks İle Windows’da Kullanma

Günümüzde bilgisayar oyunlarından çok mobil oyunlar tercih ediliyor. Android platformundaki oyunları oynamak için artık bir Android cebe ihtiyacınız yok. Orta düzeyde özelliklere sahip bir Windows bilgisayarınızın olması yeterli.

Android’i Bluestacks İle Windows’da Kullanma

Android’i Windows’da kullanmak için öncelikle tek tık ile bir uygulama indiriyorsunuz. Bluestacks adlı uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten kullanmak için sadece kurmanız yeterli. Uygulamada Google Play hesabınızı açarak oyun vs indirmeye başlayabilirsiniz. Google Play’e girmek için sizden Google hesabı isteyecektir. Eğer daha önceden Android oyunlarını oynadınız ve Google Play hesabınıza kaydettiyseniz kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ayrıca canınız istediğinde bilgisayarınızdaki Bluestacks uygulamasından ya da telefonunuzdan oynayabilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir sorun çıkarmadan size hizmet verecektir. Android’te hangi uygulamaları kullanıyorsanız hepsini Bluestacks’da kullanmanız mümkündür. Yazımı sonlandırmadan şunu da belirtmek istiyorum. Uygulama biraz fazla ram kullanıyor. Örneğin 4 GB ram’e sahip bir bilgisayarda program sorunsuz çalışacaktır, ancak Bluestacks çalışırken internette dolaşmak istediğinizde bilgisayarınız kasmalar yapabilir. 4 GB ve daha üstü ram’e sahip bilgisayarlarda daha az kasma sorunu yaşanacaktır.

Uygulama ücretsizdir ve sizlere büyük ekranlarda Android oyunlarını oynama imkanı sunuyor. Bu imkanı tabletlerde bulabiliyoruz, ancak onların ekranı da belirli bir yere kadar. PC’mizi bir tv ekranına bağladığımız zaman işte oyunun asıl tadı o zaman çıkacaktır. Çünkü her şey ayrıntıda gizlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.