Android’i Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma

Android’i Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma

Android cep telefonunuzu kablolu (USB) yada kablosuz (Wifi) modem olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda Android’i Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma ‘nın nasıl yapılacağını yani Android HotSpot aktifleştirmeyi anlatacağız.

Android mobil işletim sistemli cep telefonunuzu kablolu (USB bağlantısı ile) veya kablosuz (Wifi veya Bluetooth ile) modem olarak kullanabilir, internet bağlantınızı birden fazla kişi/cihaz ile paylaşabilirsiniz.

Android’i Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma

Android’i Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma için Android Taşınabilir HotSpot özelliğini aktif etmemiz gerekiyor.

Ayarlarda, Kablosuz ve Ağlar bölümünün “Diğer..” seçeneğini açın. Daha sonra açılan sayfada “Tethering ve taşınabilir hotspot” seçeneğini açalım.

Android'i Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma

Android cihazınızı modem haline getirebilmeniz için son açılan sayfadan, “Taşınabilir kablosuz ortak erişim” seçeneğini etkinleştirin.

Daha sonra “Kablosuz hotspot kurulumu yap” seçeneğine tıklayın. Son olarak açılan penceredeki ayarları düzenleyin ve cihazınızdaki interneti paylaşın.

Android'i Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma

Düzenlenecek ayarlar;

Ağ SSID’si: Paylaşacağınız internetin ad
Güvenlik: Paylaşacağınız internetin güvenlik seviyesi
Şifre: Paylaşacağınız internetin erişiminde kullanılacak Şifre (Güvenlik açık olursa şifre gerekmez. )

Android’i Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma konusunda aklınıza takılan soruları veya karşılaştığınız her türlü problemi bu yazımıza yorum yazarak sorabilirsiniz.

Eğer iPhone sahibi iseniz iPhone’u Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma  yazımıza bakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.