1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. App Store Para İadesi

App Store Para İadesi

App Store Para İadesi

Bu yazımızda App Store’dan yanlışlıkla satın aldığınız yada beğenmediğiniz uygulama, oyun, film, müzik ve kitapları nasıl iade edeceğinizi ve App Store Para İadesi ni nasıl alacağınızı anlatacağız.

AppStore’da yanlışlıkla satın alınan uygulama,oyun,flm,müzik vs için  para iadesi özelliğinin var olduğunu biliyormuydunuz? Kullanıcılar yanlışlıkla satın aldıkları yada beğenmedikleri öğeleri iade edebiliyor ve açıklama belirterek ödemiş oldukları ücreti geri alabiliyor.

İade işlemi son 90 gün içerisinde alınan satın alımları kapsıyor. Yani ürünün alım tarihinin üzerinden 90 günden fazla süre geçmemiş olması lazım..

App Store Para İadesi Nasıl Alınır ?

1: Öncelikle Apple’ın “Sorun Bildir” sayfasına gideceğiz. Buraya tıklayarak sayfaya gidin

2: Apple Sorun Bildir sayfasına uygulamayı hangi Apple Kimliğiniz ile satın aldıysanız giriş yapın.

3.Gelen ekranda  satın aldığınız ücretli/ücretsiz tüm öğelerin listelendiğini göreceksiniz.Buradan satın aldığınız ve para iadesi istediğiniz uygulamayı bulun ve en sağında yer alan “Sorun Bildir” seçeneğine tıklayın.

4. Sorun bildire tıkladığınız zaman karşınıza çıkan “Sorun Seç” bölümünden sorununuza uygun olan seçeneği işaretleyin.

5.Seçmiş olduğunuz sorundan sonra “Bu sorunu açıklayın” bölümüne İngilizce açıklama yazmanız gerekecek. Bu adımda ileri düzey İngilizce bilmenize gerek yok. Kaba taslak: “I didn’t want to buy this application. I want refund.” Yazmanız yeterli olacaktır.

Apple genelde şartsız olarak açıklamanızı dikkate alıyor ve uygulama için ödediğiniz ücreti kredi kartınıza 10 gün içerisinde iade ediyor. İşin güzel tarafı para iadesinden sonra bile uygulamayı kullanıyorsunuz ancak güncellemelerden faydalanamıyorsunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap