App Store’dan Para İadesi Alma

App Store’dan Para İadesi Alma

Bir uygulama aldınız memnun kalmadınız yada yanlışlıkla aldınız ne yapacaksınız? Bu gibi durumlarda iTunes Store, iBooks Store ve App Store’dan Para İadesi Alma işlemleri nasıl yapılır anlatacağız.

Apple, App Store desteği kapsamında hiçbir şart olmaksızın, yanlışlıkla satın aldığınız veya beğenmediğiniz uygulamalardan 90 gün içerisinde alınan satın alımlar için ücret iadesinde bulunuyor.

App Store’dan para iadesi alabilmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? İşte adım adım App Store’da para iadesi işlemleri.

App Store’dan Para İadesi Alma

1 Buraya tıklayarak “Apple Sorun Bildir” sayfasını açın.

2 Apple Sorun Bildir sayfasına uygulamayı hangi Apple Kimliğiniz ile satın aldıysanız giriş yapın.

3 Apple Kimliğiniz ile giriş yaptıktan sonra, son 60 gün içerisinde satın almış olduğunuz uygulama, oyun, film, müzik ve kitaplar liste halinde görünecek.

4 Para iadesi almak istediğiniz uygulama veya içeriklerin bölümünde yer alan “Sorun Bildir” bölümüne tıklayın.

5 Sorun bildire tıkladığınız zaman karşınıza çıkan “Sorun Seç” bölümünden sorununuza uygun olan seçeneği işaretleyin.

App Store’dan Para İadesi Alma

6 Seçmiş olduğunuz sorundan sonra “Bu sorunu açıklayın” bölümüne İngilizce açıklama yazmanız gerekecek. Bu adımda ileri düzey İngilizce bilmenize gerek yok. Kaba taslak: “I didn’t want to buy this application. I want refund.” Yazmanız yeterli olacaktır.

App Store’dan Para İadesi Alma

 Ödeyip satın aldığınız App Store uygulamasının ücreti, sizin iade isteminizi iletmeniz den sonra, kredi kartınıza on gün içerisinde iade edilir.

Yorum Yap

Yorum Yap