Mobil

Apple Kimliği Nasıl Değiştirilir?

0
(0)

Apple kimliğini değiştirmek, farklı bir e-posta hesabı kullanmak isteyenler için Apple kimliği nasıl değiştirilir yazımızda anlatacağız.

Apple Kimliği; App Store, Apple Music, iCloud, iMessage, FaceTime ve diğer Apple servislerine erişmek için kullandığınız hesaptır. Giriş yapmak için kullandığınız e-posta adresi ile parolanın yanı sıra Apple servislerinde kullandığınız irtibat, ödeme ve güvenlik bilgilerini de içerir. Yeni bir cihaz kurarken, herhangi bir uygulama, müzik, zil sesi vb. satın aldığınızda veya herhangi bir Apple servisini kullandığınızda, Apple kimliğiniz ve şifreniz ile oturum açmanız istenir. Oturum açtıktan sonra ilgili servise ve hesabınızdaki tüm kişisel bilgilere erişebilirsiniz.

Apple, Apple kimliğimizde kullandığımız e-posta hesabımızı değiştirmemiz konusunda izin veriyor. Apple Kimliğinizi, mail adresinizi değiştirmek zorunda kaldığınızda ya da farklı bir e-posta adresi kullanmak istediğinizde değiştirebilirsiniz.

Peki bunu nasıl yapabiliriz? Bu yazımızda sizlere Apple kimliğimizi değiştirmeyi anlatacağız.

Apple Kimliği Nasıl Değiştirilir?

1 Apple kimliğinizi kullandığınız heryerden çıkış yapın. çıkış yapın. iPhone, iPad, Mac, iTunes vs bütün cihazlardan çıkış yapın.

2 Daha sonra, herhangi bir cihazdan (iPhone, iPad olursa daha pratik) Apple Kimliği oturum açma sayfasını ziyaret edin. Burada mevcut Apple kimliği bilgilerinizle oturum açın.

Apple Kimliği Nasıl Değiştirilir?

3 Apple Kimliği hesabı ile ilgili tüm bilgileri içeren bir sayfaya göreceksiniz. Hesap bölümünde e-posta adresini değiştire tıklayın.

Apple Kimliği Nasıl Değiştirilir?

4 Açılan sayfada yeni e-posta adresinizi girin ve ilerle butonuna basın.

Apple Kimliği Nasıl Değiştirilir?

5 Yeni e-posta adresinize gelen doğrulama kodunu girin.

Hepsi bu kadar. Artık Apple kimliği olarak bu e-postayı kullanabilirsiniz.

 

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.