1. Ana Sayfa
  2. NASIL YAPILIR ?
  3. Apple Kimliğine Para Yükleme Nedir, Nasıl Yapılır ?

Apple Kimliğine Para Yükleme Nedir, Nasıl Yapılır ?

Apple Kimliğine Para Yükleme Nedir, Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar. Çoğu Apple kullanısının merak ettiği satın almalar için Apple kimliğine para yükleme nedir ve para yükleme nasıl yapılır anlatacağız.

App Store’da veya iTunes Store’da ücretsiz uygulamalar ve içerikler olduğu gibi ücretli içerikler de yer alıyor. Apple’ın ücretli içeriklerini indirmek ve servislerinden yararlanmak için Apple hesabınıza kredi ya da banka kartıyla para yükleyebilirsiniz.

Apple Kimliğine Para Yükleme

Apple hesabına farklı biçimlerde bakiye yüklemesi yapılabilmektedir.Geçmişte sadece hediye kartları aracılığıyla bu yüklemeler yapılıyordu; fakat artık banka kartları veya kredi kartlarıyla da bakiye yüklemek mümkün hale geldi.

1 Apple hesabınızda yer alan güncellemeler kısmına geliyoruz. Bu bölümde kendi profil fotoğrafımıza tıklıyoruz. Burada karşımıza üç farklı seçenek çıkacaktır.

2 Bu seçenekler arasında Apple Kimliğime Para Ekle yazan kısma tıklıyoruz.

Apple Kimliğine Para Yükleme

3 Burada tanımlanmış belirli miktarlar bulunmaktadır, bunların yerine Diğer seçeneğini tıklayıp ekleyeceğimiz miktarı manuel olarak belirlemeliyiz.

İleri’ye dokunun ve ardından seçiminizi onaylayın. Bazı ödeme yöntemleri için satın alma işleminizi kısa mesaj veya başka bir yöntemle doğrulamanız istenebilir.

Kredinizi kullanarak iTunes ve App Store’dan alışveriş yapabilir veya daha fazla iCloud saklama alanı satın alabilirsiniz.

Apple kimliğine para yükleme için Hesabınıza daha önceden tanımlanmış olan bir banka hesabınız ya da kredi kartınız olmak zorundadır. Bu işlemi yapmadıysanız para ekleme işlemi gerçekleşmez. Profil bilgilerinden Banka Bilgilerinizi güncelleyerek tanımlı banka hesabı oluşturmanız mümkündür.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap