Apple TV Nedir, Nasıl Kullanılır?

Apple TV Nedir, Nasıl Kullanılır?

Apple TV nedir ve ne işe yarar, Apple TV ile neler yapılabilir, Apple TV nasıl kullanılır, Apple Tv televizyona nasıl bağlanır?

Apple TV sayesinde iPhone yada iPad kullanıyorsanız televizyonunuzu yeni teknoloji Smart Tv ile değiştirmeye gerek kalmadan TV’nize Smart TV özellikleri kazandırabilirsiniz.

Apple TV Nedir ?

Apple TV içeriklerini internetten alarak TV’nizde görüntüleyen gerçek zamanlı medya oynatıcısıdır. Apple TV, Apple’ın geliştirdiği tvOS işletim sistemi ile çalışan ve neredeyse avuç içine sığan bir cihazdır.

Bu cihazla televizyonunuz internete bağlanıyor, dolayısıyla da televizyonunuz ile iletişim kurmanız sağlanıyor.

Apple TV iPhone, iPad, iPod Touch ve Mac’inizdeki içerikleri AirPlay ve Ev Paylaşımı ile kablosuz olarak HD televizyonunuzda oynatmanızı sağlamanın yanı sıra iTunes Store’dan müzik ve film satın alarak veya kiralayarak televizyonunuzda izlemenize de olanak sağlar.

Apple TV Nasıl Kullanılır ?

Apple TV ile yapabileceklerinizi şu şekilde sıralayabiliriz;

  • AirPlay özelliğine sahip olan bu cihaz ile İphone, İWatch ve Macbook cihazlarındaki görüntüyü televizyonunuza taşıyabiliyorsunuz.
  • Fotoğraf galerisi,
  • iTunes üzerinden müzik dinleme imkanı,
  • Video sitelerine bağlanabilir, fotoğraf sitelerinde gezebilirsiniz.

Apple TV ile neler yapılabilir?

Apple TV, televizyonunuzu daha kullanılabilir, daha eğlenceli bir hale getiyor. Bağlantılarınızı sağlayarak oyun oynayabilir, iTunes ile eşleştirebilir; YouTube, Vimeo, Flickr, Podcasts gibi uygulamaları kullanabilir, radyo dinleyebilirsiniz. dilerseniz de fotoğraflarınız eş zamanlayabilirsiniz.

Apple TV ile Apple Store‘dan film alabilir, film kiralayabilir, uygulamaları indirip kullanabilirsiniz.

Apple TV ile beraber verilen kumanda ile işlemlerinizi, geçişlerinizi sağlayabiliyorsunuz. Verilen kumanda sayesinde filmleri durdurabilir, ileri sarabilirsiniz; müzik açabilirsiniz, uygulamalar arasında da geçişlerinizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca aynı ağa bağlı bir bilgisayarınız varsa, ev paylaşımını açıktığınızda, bilgisayardaki iTunes uygulaması içerisinde bulunan film, dizi, müzik gibi tüm verilere Apple TV ile de erişebilirsıniz.

Apple Tv televizyona nasıl bağlanır?

Önce Apple TV’mizi internete bağlamalı, dil seçimi yapmalı ve iTunes Store ayarlarını yapmalı, Apple hesap bilgilerinizi girerek ve ülke olarak da hangi ülkedeyseniz ülke seçimi yapmalıyız. Zaten yönergeleri takip ettiğinizde kurulumu çok kısa ve basit olduğunuz görüceksiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?