Apple Ürünlerinde Hard Reset Nasıl Atılır?

Apple Ürünlerinde Hard Reset Nasıl Atılır?

Hard reset nedir, iPhone, iPad, iPod, Apple Watch gibi Apple Ürünlerinde Hard Reset Nasıl Atılır, zorla yeniden başlatma nasıl yapılır?

Hard Reset ;  iPhone/iPod/iPad cihazınızı hızlı bir şekilde Restart yani yeniden başlatmak demektir. Cihazınız çok fazla yavaşladığında, ekranı kilitli kaldığında.donduğunda yada hızlı bir şekilde cihazınızı kapatıp açmak istediğinizde Hard Reset atabilirsiniz.

Hard Reset’te kesinlikle dosyalarınız silinmez, cihazınıza hiçbir şekilde zarar görmez. Hard reset fabrika ayarlarına dönmek değildir. Hard Reset’te sadece cihazınız hızlı bir şekilde kapanır ve yeniden açılır.

Apple Ürünlerinde Hard Reset Nasıl Yapılır?

iPhone’a hard reset nasıl atılır?

Açma/Kapama (On/Off) butonu ile birlikte Ana Ekran (Home) Butonuna ekran kapanana ve Apple logosu gelene kadar basılı tutun,

APPLE logosunu gördüğünüzde elinizi düğmelerden çekebilirsiniz. Başarılı bir şekilde Hard Reseti başlattınız.

Apple Ürünlerinde Hard Reset Nasıl Atılır?

iPhone X hard reset atma

Telefonun sol tarafında bulunan ses açma tuşuna 1 defa basıyoruz ve elimizi çekiyoruz Ardından ses kısma tuşuna da aynı şekilde 1 defa dokunup elimizi çekiyoruz. Son olarak telefonun sağ tarafında bulunan power ana güç tuşuna elimizi 10 saniye basılı tutuyoruz ve telefonumuz resetleme yapana kadar bekliyooruz

iPhone 8 hard reset atma

Telefonun “ses açma” tuşuna bir kere basın. Ses açma tuşunu bıraktıktan sonra, “ses kısma” tuşuna basıp bırakın. Bu iki işlemin hemen ardından ise “güç tuşuna” basılı tutmanız gerekiyor. Apple logosu gelene kadar güç tuşunu bırakmayın.


iPhone ve iPad kullanıcılarının en çok yaşadığı sorunlardan biriside iTunes’in cihazı görmemesi sorunudur. iTunes iPhone yada iPad’i Görmüyorsa apabileceğiniz işlemleri buradaki yazımızda blabilirsiniz.


iPhone 7 ve iPhone 7 Plus  hard reset atma

Sağ taraftaki Açma / Kapatma düğmesine basılı tutarak  telefonun sol tarafındaki ses kısma düğmesine basın. Ekran kapatılırken her iki düğmeyi basılı tutun ve ekran tekrar açılıp elma simgesini görene kadar tutmaya devam edin.

iPad hard reset atma

Güç düğmesi ve home butonuna aynı anda elma logosu görülene kadar basılı tutun. Elma logosunu görünce basmayı bırakın.

iPod hard reset atma

iPod Touch ve Nano 7th Generation için; Güç düğmesine bir süre basılı tutun veya kapat slider’inı kaydırın. Sonra güç düğmesinden yine açın.Apple logosunu görene kadar güç düğmesine ve home butonuna 10 sn gibi bir süre basılı tutun.

6th generation Nano için; 8 saniye boyunca Power butonuna ve ses kısma butonuna yaklaşık 8 sn süre basılı tutun. Elma logosu gelmediyse bunu tekrar deneyin.

Eski tekerlekli iPod’larda hard reset atmak için; Menü tuşuna 8 saniye basarsanız hard reset işlemi yapmış olursunuz. Elma logosunu görmeniz gerekli.

Apple Watch hard reset atma

Yan düğmeye ve Dijital Crown’a 10 saniye boyunca birlikte basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüz an bırakın. Daha detaylı bilgi için Apple Watch Yeniden Nasıl Başlatılır veya Hard Reset Nasıl Atılır yazımıza bakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın