Apple Watch İle Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Apple Watch İle Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Apple tarafından üretilen ve şimdiye kadar üretilmiş olan en kişisel cihaz diye tanıtılan Apple Watch çok büyük imkânlar sunuyor. Adeta kolunuzda yaşam koçunuzla beraber gezme şansı veriyor. Apple tarafından güncellenen sistemler dahilinde birçok uygulamanın uyumlu hale geldiği Apple Watch bir saatten çok daha fazlasını vadediyor, tıpkı akıllı telefonların telefondan fazlasını vadettikleri gibi.

Apple Watch İle Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Apple Watch ile beraber çeşitli sorularda ardı ardına geliyor. Apple Watch ile ekran görüntüsü nasıl alınır? Apple Watch ürününün sağ üst köşesinde bulunan tuşa basmanız ve basılı olarak beklemeniz gerekiyor. Bir süre sonra ekranda bir ikon göreceksiniz. Dokunmanız halinde deklanşör sesini duyacaksınız. Bu sayede o an açık olan uygulamanın ya da görselin ekran görüntüsünü almış oluyorsunuz. Tıpkı iPad ve iPhone ürünlerinde olduğu gibi oldukça basit bir kullanım yaratmış olan Apple, ürünün çözülmesi için biraz merak etmenizi amaçlıyor. Bu noktada aslında basit kullanım size karmaşık geliyor olabilir.

Apple Watch ile bu yöntemle elde ettiğiniz ekran görüntüleri dosyalar arasında yer alacak olan ekran görüntüsü klasörüne düşecektir. İngilizce işletim sisteminizi baz alırsak Folders üzerinde ScreenShot klasöründe almış olduğunuz ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Her geçen gün artan uygulamalarıyla Apple Watch ile aldığınız ekran görüntüsünü kolayca sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Örneğin koşunun ardından yaktığınız kaloriyi arkadaşlarınızla paylaşmak oldukça eğlenceli olacağa benziyor.

Apple-watch-ekran-goruntusu-alma

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.