1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Apple Watch ile İlgili Bilmeniz Gereken 5 Şey

Apple Watch ile İlgili Bilmeniz Gereken 5 Şey

Apple Watch ile İlgili Bilmeniz Gereken 5 Şey

Sonunda görücüye çıkan Apple Watch ile ilgili bilmeniz gereken her şey burada;

Geçtiğimiz Eylül görücüye çıkan Apple Watch, sonunda bugün gerçekleşen Apple Spring Forward etkinliğinde tam anlamıyla özellikleriyle tanıtıldı.Giyilebilir teknoloji çağını resmen başlatacak Apple Watch, dünyanın en popüler akıllı saati olmaya aday gibi görünüyor. 10 Nisan’da yeni Macbook’un satışa çıktığı gün ön siparişlere başlanacak ve 24 Nisan’da satın alınabilecek. Apple Watch, özelliklerine göre 349 dolardan 10.000 dolara kadar değişen bir fiyat skalasına sahip olacak.

Kaç tane Apple Watch var?

Apple Watch ile İlgili Bilmeniz Gereken 5 Şey

Apple Watch üç versiyon olarak çıkacak, bunlar sırasıyla Apple Watch Sport, Apple Watch ve Apple Watch Edition. Üçünün boyutu da aynı fakat materyalleri farklı. En ucuzu Apple Watch Sport iken en pahalısı Apple Watch Edition olacak.

Apple Watch ile gelen uygulamalar

Apple Watch ile İlgili Bilmeniz Gereken 5 Şey

Apple Watch’ın saat fonksiyonları dışında pek çok özelliği olacak. Bu özellikler arasında alarmlar, randevu defteri, interaktif animasyonlar, hava durumu, güneşin kaçta doğup kaçta batacağı gibi standart şeyler var.

Apple Watch tamamen dokunmatik ve nasıl görüneceği kullanıcısı tarafından ayarlanabilen bir yapıya sahp. Kendi içinde takvim, harita ve hatırlatıcı gibi özellikleri var. Tabii ki bildirimler sekmesi ile birlikte günlük işlerinizi rahat rahat yapmanız hedefleniyor. Üçüncü parti uygulamalarla birlikte Apple Watch’un gelişmesi bekleniyor. Şimdilik WeChat’ten chat yapabiliyor, Instagram fotoğraflarınıza bakabiliyor ve Uber uygulamasını kullanabiliyorsunuz.

Aynı zamanda favori kontaktlarınıza mesaj atıp arayabiliyorsunuz. Onlarla görsel paylaşabiliyorsunuz. Kalp atışınıza ise direkt olarak bakabiliyorsunuz. Apple Watch tamamen bir telefon olarakta kullanılabiliyor, bu bir saat için gerçekten çok sağlam bir özellik.

Özellikler

Apple Watch ile İlgili Bilmeniz Gereken 5 Şey

Apple Watch, yanında pek çok özellikle geliyor, bunlar iPhone’u destekler nitelikte ve birbirinin aynısı değil. Giyilebilir bir teknoloji olarak Apple Watch bunların ötesine geçiyor. Apple’ın akıllı telefon ve tabletlerinde olmayan sensörlere sahip. Bunlardan bazıları kalp monitörü, hareket monitörü, bluetooth algılayıcı ve digital crown özelliği.

Batarya ömrü

Apple Watch ile İlgili Bilmeniz Gereken 5 Şey

Apple Watch, normal kullanımda 18 saat dayanıyor. Bu ne kadar kullandığınıza göre değişse de Apple şimdilik buna “all-day battery” adını vermiş durumda.

 

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap